Голова Служби зовнішньої розвідки РФ таємно відвідав Вашингтон

СШАСША

Глава російської Служби зовнішньої розвідки Сєргєй Наришкін минулого року перебував у США «для консультацій зі своїми американськими колегами», — підтвердив російський посол у Вашингтоні. Інформація про цей візит викликала незадоволення у США, оскільки росіянин підпадає під санкції, а російські служби звинувачують у втручанні в американські президентські вибори.

Читайте також: «У США суд блокує антиіміграційні закони»

Чутки про секретний візит Наришкіна, за інформацією агентства Reuters, кілька днів кружляли по Вашингтону. Офіційно це підтвердив посол РФ Анатолій Антонов в бесіді з російським телеканалом «Росія 1». Він заявив, що Наришкін перебував у Вашингтоні та спілкувався зі своїми американськими колегами щодо «спільної боротьби з тероризмом».

Агентство Reuters, спираючись на свої джерела, стверджує, що росіянин розмовляв з головою Національної розвідки США Деном Коутсом, який є офіційним координатором та керівником усіх сімнадцяти американських спецслужб, котрі також консультують президента США. Росіянин також мав зустрічі з «іншими представниками розвідки».

Офіс Коутса відмовився від коментарів у справі Наришкіна, проте його представник наголосив, що «будь-які контакти з іноземними розвідками здійснюються відповідно до законодавства США і за умов проведення консультацій з відповідними установами і відомствами».

Як повідомляє Reuters, зустрічі відбулися минулого тижня «біля Вашингтона». Тематика переговорів невідома.

Сєргєй Наришкін

Сєргєй Наришкін

Читайте також: «Вороги США промацують їх оборону по всій земній кулі»

Інформація про візит Наришкіна викликала переполох на Капітолійському пагорбі. Цей росіянин ще в 2014 році, разом з головою Державної думи РФ, опинився в списку російських громадян, які підлягають санкціям. Теоретично йому заборонено в’їзд до США.

Цитований газетою The Hill глава демократів в Сенаті Чак Шумер вважає, що Білий дім мусить негайно прояснити обставини візиту і повідомити про те, з якими американськими офіційними особами зустрічався Наришкін. За словами Шумера, слід з’ясувати, чи в’їжджали на територію США також інші представники російської розвідки, на яких поширюються санкції.

«Росіяни вплинули на наш вибір. Керівник їхньої розвідки підлягає санкціям, а Білий дім запрошує його, щоб він прибув ніби нічого не сталося», — обурюється Шумер. Таким чином сенатор послався на втручання Росії в президентські вибори 2016 року. У цій справі проводиться спеціальне розслідування.

Глава ЦРУ Майк Помпео заявив минулого тижня в інтерв’ю BBC, що він спостерігає «значне скорочення» російських спроб проведення підривної діяльності в Європі та США. Проте він очікує на повторення спроб впливу на майбутні вибори в США.

Майк Помпео

Майк Помпео

Незалежно від цього, американські та російські спецслужби співпрацюють. За даними Білого дому, у січні американці навіть надали росіянам інформацію, яка дозволила запобігти терористичній атаці в Санкт-Петербурзі.

Читайте також: «США поставлятимуть в Україну летальну зброю»

Агентство Reuters додає, що, на думку фахівців, в нормативних актах про санкції навмисно залишено приховані лазівки та винятки. Вони дозволяють в’їзд особам, на яких розповсюджуються санкції, якщо останні подорожують по важливих офіційних справах.

 

 

 

Be the first to comment on "Голова Служби зовнішньої розвідки РФ таємно відвідав Вашингтон"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**