Глобальне потепління веде до зменшення розміру птахів

ГоробціГоробці

Як пише інтернет-портал xinhuanet.com, австралійські вчені виявили, що підвищення температури призводить до зменшення розміру тіла птахів, що може викликає тривожні наслідки для здоров’я пернатих на нашій планеті, де клімат стає дедалі теплішим.

Читайте також: «Глобальна задуха: в морях і океанах катастрофічно зменшується кількість кисню»

Нове дослідження, проведене австралійською дослідницькою групою і нещодавно опубліковане в журналі The Auk: Ornithological Advances, показало, що вплив надмірного тепла може мати більший вплив на розмір тіла птахів, ніж різкий холод.

Дослідники, які спостерігали та вивчали близько 40 дорослих домашніх горобців у 30 місцях в Австралії та Новій Зеландії, дійшли висновку, що ці птахи, скоріше за все, будуть меншими у місцевостях з гарячим літом, ніж там, де спостерігаються холоди.

The Auk: Ornithological Advances

The Auk: Ornithological Advances

Читайте також: «Через глобальне потепління рослини стали по-іншому рости»

Пташенята, які вилуплюються в теплих регіонах, виростають у маленьких дорослих птахів, і залишаються такими, навіть якщо їм згодом доводиться переживати холодні зими, говориться в дослідженні.

«Це може бути адаптивною відповіддю еволюції на потепління атмосфери, що допоможе пернатим краще справлятися зі зміною умов», — каже Саймон Гріффіт, автор дослідження та науковий працівник в Університеті Маккуорі в Сіднеї.

Читайте також: «Внаслідок глобального потепління у світовому океані завмирає життя»

Кандидат наук Самуель Андрю, провідний автор дослідження, погоджується з Гріффітом. «Якщо це зменшення розміру є важливою частиною адаптації до більш теплого клімату, тоді птахи, які не зменшують свій розмір у відповідь на підвищення температури, можуть бути більш вразливими видами», — зазначив він.

Глобальне потепління

Глобальне потепління

 

 

1 Comment on "Глобальне потепління веде до зменшення розміру птахів"

  1. паталогоанатом | 30/01/2018 at 17:19 | Ответить

    Глобальне потепління — глобальний фейк.

Leave a comment

Your email address will not be published.

**