Глава угорського МЗС закликає закрити європейські кордони перед масовою міграцією

Петер СіяртоПетер Сіярто

Глава угорської дипломатії під час свого одноденного візиту до Лондона виголосив промову, а також дав інтерв’ю головній публіцистичній програмі Newsnight на телеканалі BBC.

Читайте також: «Росія стурбована зміцненням військового союзу між Японією та Сполученими Штатами»

Петро Сіярто підкреслив, що шлях до подальшої федералізації Європейського Союзу це «тупик». Він вважає, що ЄС може стати важливим актором на міжнародній арені лише у тому випадку, якщо складатиметься з «сильних держав-членів». У той же час він зазначив, що угорська влада засуджує рішення Великої Британії залишити Європейський Союз, але поважає його.

Говорячи про майбутнє ЄС, Сіярто застеріг від надмірного регулювання єдиного ринку, додавши, що це може завдати шкоди конкурентоспроможності Європейського Союзу. У той же час він вказав на зростаюче значення Вишеградської групи, підкресливши, що торгові показники чотирьох держав-членів (Польща, Чехія, Словаччина та Угорщина), порівняно з Німеччиною, перевищують аналогічні показники Німеччини, порівняно з Францією.

«Ми є локомотивом зростання в Європі, — стверджує угорський міністр, додавши, що «ми завдячуємо цим опертю нашої торгової політики і безпеки на фундаменті здорового глузду».

Глава угорської дипломатії також висловив тверду опозицію до масової імміграції, зазначивши, що Угорщина не прийняла на віру твердження, що «міграція є за визначенням хорошою і найкращою річчю, що може трапитися з людством».

BBC

BBC

«Ми не розглядаємо міграцію як обов’язкову найкращу відповідь на демографічні проблеми чи ті, що стосуються ринку праці. Це велика тема з наслідками для безпеки. Ми не повинні ігнорувати розвитку ситуації в Європейському Союзі за останні кілька років. Як можна впустити мільйон людей, не знаючи, хто вони або з ким вони пов’язані?», — запитав він.

Читайте також: «Вишеградська група, а також Австрія, Словенія і Хорватія — за розширення ЄС»

Угорський міністр підкреслив, що угорці мають прямий досвід переходу понад 400 тис. мігрантів через територію своєї країни на шляху до Німеччини. Він додав, що, на його думку, більш ефективною є допомога біженцям на місці, додавши, що угорський уряд фінансує, зокрема, медичну допомогу та стипендії, які дозволять освіту майбутніх еліт. Вони допоможуть у відновленні країн, що постраждали від конфліктів, — стверджує міністр закордонних справ Угорщини.

У той же час Сіярто підкреслив, що необхідно «захищати християнську культуру та ідентичність». Він застеріг, що «новоприбулі повинні сприйняти той факт, що Європа є християнським континентом». «Сумно, що згадування про це вимагає щораз більшої сміливості», — додав він.

Посилаючись на переговори щодо нових бюджетних рамок для ЄС, угорський міністр підкреслив, що «несправедливим» є представляти надання субсидій ЄС тільки як «прояв щедрості з боку наших західних друзів». Він пояснив, що «це працює в обох напрямках», оскільки іноземні компанії отримали вигоду від відкриття ринків Східної Європи для інвестицій.

Newsnight

Newsnight

У той же час він рішуче виступає проти узалежнення бюджетних витрат від дотримання принципу верховенства закону, вказуючи, серед іншого, на можливі суперечки щодо того, хто має компетенцію для оцінки законності в державах-членах, і той факт, що введення такої норми може стати «інструментом політичного шантажу».

Сіярто також пояснив, що він є прихильником подальшого розширення Європейського Союзу «якомога швидше» на Західні Балкани. Він розкритикував установи ЄС за встановлення віддаленої дати для вступу (2025 рік). Європейська комісія визначила цю дату для приєднання до ЄС Чорногорії та Сербії.

Читайте також: «Угорщина вимагає змін у декларації ООН»

Міністр також негативно оцінив те, як західні ЗМІ описують угорську політику, вважаючи, що «їхні постійні звинувачення є образою для угорців» і знак неповаги до виборців, які проголосували за уряд Віктора Орбана.

Be the first to comment on "Глава угорського МЗС закликає закрити європейські кордони перед масовою міграцією"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**