Глава польського МЗС: Треба буде відремонтувати дороги та мости для американських танків

Вітольд ВащиковськийВітольд Ващиковський

«Військова мобільність в Європі надзвичайно важлива для Польщі. Ми зацікавлені в тому, щоб в разі виникнення інцидентів або значних загроз ті сили, які покликані допомогти нам захистити себе досягли Польщі якомога швидше», — сказав Вітольд Ващиковський після зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО в Брюсселі. Він згадав про «зростаючу наполегливість» Росії, яка може загрожувати державам Північноатлантичного альянсу.

Читайте також: «Польща збільшить свою армію наполовину»

Журналісти запитали польського міністра про збільшення військової мобільності військ НАТО в Європі, що обговорювали в Брюсселі глави міністерств закордонних справ країн Північноатлантичного альянсу.

«Це дуже важливо, тому що ми знаємо, звідки походять загрози та виклики. Саме тому Польща дуже зацікавлена ​​в тому, щоб в разі інцидентів або ширшої загрози якомога швидше одержати підтримку від сили, яка б допомогла нам захистити себе», — пояснив Ващиковський.

Він додав, що для цього потрібно розвинути логістику, якій не приділялося належної уваги. «Протягом багатьох років європейські армії не вірили в досить великий конфлікт, були пристосовані до незначних конфліктів, патрулювання, операцій з підтримки миру. Сьогодні ми маємо все надолужити», — підкреслив він.

Польща

Польща

Він додав, що інфраструктура потребує поліпшення. «Треба відремонтувати мости, дороги, щоб важкі та великі американські танки, які будуть йти до нас на допомогу, мали можливість швидко дістатися», — сказав він.

Як зазначив Ващиковський, цілком можливо, що в наступному році на саміті НАТО в Брюсселі потрібно буде приймати подальші рішення «в світлі зростаючої російської впевненості в собі, якщо дислокації батальйонних груп і американської бригади недостатньо, щоб утримати Росію від продовження подальших інцидентів проти НАТО.

 Читайте також: «Глава польського МЗС: Наш пріоритет — партнерство з Україною»

Міністр закордонних справ також повідомив, що в Брюсселі він взяв участь в польсько-турецько-румунському засіданні, на якому йшлося про східний фланг НАТО.

«Усі три країни виступають за підтримку політики відкритих дверей. Ми вважаємо, що НАТО слід розширювати. Звичайно, Туреччина і Румунія в основному зацікавлені в балканському напрямку. Вони вважають, що після Чорногорії ще одна країна, наприклад Боснія і Герцеговина або Македонія, повинна бути на прискореному шляху до НАТО», — сказав він. Він додав, що під час зустрічі згадав про країни, важливі для Польщі в цьому контексті, тобто про Грузію та Україну.

Польща та Україна

Польща та Україна

Також було задано питання про можливе створення нового військового командування НАТО в Польщі. «З політичної точки зору це зрозуміло. Ми виступаємо за це. Треба лише переконати військових, бо там триває дискусія, де розгорнути це командування і як оснастити», — підкреслив Ващиковський.

Читайте також: «У Польщі поновили справу проти слідчих по Смоленській катастрофі»

Be the first to comment on "Глава польського МЗС: Треба буде відремонтувати дороги та мости для американських танків"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**