Глава Пентагону: Не можна розраховувати на те, що Росія дотримуватиметься свого слова

Джеймс МаттісДжеймс Маттіс

«Захоплення Росією трьох українських кораблів знівелювало договір між двома країнами і показало, що Москві не можна довіряти, — сказав в середу міністр оборони США Джеймс Маттіс. — Це було явним та грубим порушенням міжнародного права. Це було зарозумілим використанням сили».

Читайте також: «Пентагон обіцяє підтримку для української армії»

«Це лише показує, що не можна очікувати того, що Росія дотримається свого слова», — сказав він, маючи на увазі угоду між Москвою та Києвом від 2003 року щодо Азовського моря.

Згідно з цим договором, обидві країни розглядають Азовське море та Керченську протоку як свої внутрішні територіальні води. Обидві держави також мають там право вільного судноплавства.

У неділю два катери та буксир ВМС України, які плили з Одеси до Маріуполя, були обстріляні в районі Керченської протоки, а потім захоплені російськими спецпідрозділами.

Читайте також: «Пентагон: Росія і Китай розробляють можливості атакувати США з космосу»

Росія звинуватила їх у порушенні державного кордону. Росіяни стверджують, що українські кораблі увійшли у територіальні води РФ — 12-мильну прибережну смугу. Україна визнала дії Росії актом агресії та оголосила воєнний стан в деяких регіонах країни, який діятиме до 26 грудня.

Пентагон

Пентагон

 

 

Be the first to comment on "Глава Пентагону: Не можна розраховувати на те, що Росія дотримуватиметься свого слова"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**