Глава німецького МЗС до українців: Не залишимо вас без допомоги

Зігмар ГабріельЗігмар Габріель

Міністр закордонних справ Зігмар Габріель заявив у середу перед дводенною поїздкою в Україну, що Німеччина не забула про конфлікт на Донбасі, і буде продовжувати вимагати його вирішення. ФРН належить до так званої «Нормандської четвірки».

Читайте також: «Глава МЗС ФРН не бачить Україну та Туреччину членами ЄС»

«Ми не залишимо вас (українців) без допомоги», — запевнив керівник німецької дипломатії в Берліні.

«З нашої точки зору цей конфлікт не є ані замороженим, ані забутими. Він є дуже актуальним і дуже небезпечним», — підкреслив Габріель.

Міністр запевнив, що Німеччина продовжуватиме прагнути до врегулювання конфлікту та досягнення миру на Донбасі. За його словами, в минулому році дійшло до найбільш інтенсивних боїв між українськими урядовими силами та проросійськими сепаратистами від підписання у лютому 2015 року порозуміння в Мінську.

Габріель назвав недавній обмін полоненими і різдв’яне перемир’я «двома іскрами надії». «Треба це продовжувати», — додав він.

Берлін

Берлін

Читайте також: «Відбулася таємна розмова глави німецького МЗС Габрієля з Путіним»

Німецький міністр зустрінеться в Києві з керівником української дипломатії Павлом Клімкіним. У четвер він відвідає позиції ЗСУ біля Маріупольського порту на Азовському морі.

ФРН разом з Францією, Росією та Україною належать до так званої «Нормандської четвірки», яка від 2014 року працює над вирішенням конфлікту на Донбасі. Лідери чотирьох країн у лютому 2015 року в білоруській столиці підписали угоду, яка передбачає, серед іншого, виведення важкого озброєння, обмін військовополоненими, а також відновлення з боку української влади контролю над російським кордоном. Більшість цих рішень не була реалізована.

Наприкінці 2017 року уряд Німеччини висловив занепокоєння з приводу виведення Росією своїх представників зі Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін (група з контролю за дотриманням Мінського протоколу, до якої входять представники української та російської сторін) і закликав обидві сторони до компромісу.

Донбас

Донбас

Читайте також: «Трамп звернувся до Кремля із закликом відносно України»

Габріель підтримує ідею мирної місії ООН на Донбасі.

 

Be the first to comment on "Глава німецького МЗС до українців: Не залишимо вас без допомоги"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**