Глава НАТО попереджає: Альянс повинен відповісти на зростання Китаю

КитайКитай

НАТО має зрозуміти наслідки глобальної експансії Китаю та адаптуватися до ситуації, що змінюється, в тому числі завдяки співпраці з країнами регіону, заявив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг у розмові з Reuters у середу. Глава Північноатлантичного альянсу, який відвідує Австралію, наголосив, що «мова йде не про насування НАТО до Тихого океану, а про реагування на те, що Китай наближається до нас».

Читайте також: «НАТО розробляє невидимі літаки»

«Тому для НАТО важливо реагувати на зростання значення Китаю, і ми це робимо, серед іншого, завдяки тісній співпраці з нашими партнерами в регіоні — Австралією, Новою Зеландією, але також Японією та Південною Кореєю», — додав Єнс Столтенберг.

Зростання активності КНР, що проявляється серед іншого у регіоні Південнокитайського моря, викликає занепокоєння щодо його намірів. США закликали НАТО визнати нові виклики, в тому числі з боку Китаю, та пристосуватися до них, — нагадує Reuters.

Єнс Солтенберг

Єнс Солтенберг

Китай стверджує, що його економічний та військовий розвиток не становить загрози для інших країн. Однак напруга зростає в міру посилення торговельної війни між Китаєм та США, зазначає агентство.

Читайте також: «Американець очолить спецслужби НАТО»

Глава Пентагону Марк Еспер оголосив, що США хотіли би розгорнути ракети середньої дальності в Азійсько-Тихоокеанському регіоні. Під час недавнього візиту до Австралії Еспер звинуватив Китай у дестабілізації цієї частини світу, а також у проведенні грабіжницької економічної політики, розкраданні інтелектуальної власності та «насиченні зброєю загального глобального простору».

«Я вчора говорив з Еспером, і він дав зрозуміти, що розробка нової зброї середньої дальності потребує часу, як і потенційне розгортання в цій частині світу, і що рішення не було прийняте», — сказав Столтенберг.

Країни НАТО

Країни НАТО

Читайте також: «Столтенберг: НАТО розпочне реалізацію власної космічної політики»

Глава НАТО також обережно висловився про останній раунд мирних переговорів щодо Афганістану, повторивши свою попередню думку, що шанси на мирну угоду зараз більші, ніж будь-коли раніше. Він зазначив, що «важко назвати будь-яку дату, тому що це переговори».

Be the first to comment on "Глава НАТО попереджає: Альянс повинен відповісти на зростання Китаю"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**