Глава НАТО: Зростає непередбачуваність Росії

Єнс СтолтенбергЄнс Столтенберг

«Зростання непередбачуваності Росії підтверджується подіями останніх тижнів», — говорить Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в інтерв’ю «Welt am Sonntag».

Читайте також: «Тіллерсон: Нормалізації відносин НАТО з Росією не відбудеться»

Спроба використанням хімічної зброї для отруєння колишнього російського шпигуна Скріпаля та його дочки на території Сполученого Королівства є порушенням міжнародних угод, але «перш за все підтверджує те, що Росія стає все більш непередбачуваною і агресивною», — стверджує Столтенберг.

Як приклад він вказав на незаконну анексію Криму, дестабілізацію на Донбасі, дислокацію російських військ в районах, які формально відносяться до Грузії і Молдови, численні кібератаки та кампанії з дезінформації. При цьому він зауважив, що Альянс вже мав «інші загрози, такі як модернізація російських збройних сил і російської ядерної зброї».

НАТО

НАТО

НАТО прагне до миру без ядерної зброї і підтримує контроль над ядерними арсеналами, а будь-яке їх використання вважає малоймовірним, однак побоюється, що «Москва по-іншому дивиться на можливе застосування ядерної зброї», — сказав Столтенберг.

Читайте також: «НАТО готове прийняти заявку України на членство – Вершбоу»

«У своїй доктрині російська сторона чітко вказує, що вона готова застосувати ядерну зброю в регіональному конфлікті, що він називає «ескалацією через деескалацію». Ми бачимо ризик того, що уряд Росії може поступово відійти від використання звичайних озброєнь на користь ядерної зброї, як у військовій доктрині, так і під час маневрів і розвитку військового потенціалу, — додав він, зазначивши, що «це знижує поріг застосування ядерної зброї з боку Москви».

«Як НАТО, ми повинні знайти на це відповідь, — сказав глава Альянсу. — Ми повинні продовжувати вдосконалювати боєздатність. Росія не повинна обманювати себе — ми завжди готові реагувати на збройний напад на одного зі своїх союзників. Ми хочемо надійного стримування. Ми не хочемо війни, наша мета — деескалація», — додав він.

Північноатлантичний альянс очима росіян

Північноатлантичний альянс очима росіян

Читайте також: «Росія погрожує НАТО»

На питання про те, чи проводитимуться після нападу на Скріпаля консультації в НАТО у зв’язку з можливою загрозою для цілісності території Великої Британії, Столтенберг заявив, що уряд в Лондоні поки що не просив про це. «Нам треба правильно реагувати. Ми дали Москві сильний сигнал єдності, що дуже важливо», — наголосив він.

Be the first to comment on "Глава НАТО: Зростає непередбачуваність Росії"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**