Глава МЗС Італії відмовився прийняти корабель з мігрантами та направив його на Мальту

Рятувальна операціяРятувальна операція

Проривом і першим кроком у новій міграційній політиці Італії стало рішення глави Міністерства внутрішніх справ Маттео Сальвіні, який відмовився впустити до італійського порту корабель неурядової організації з більш ніж 600 мігрантами. Він закликав Мальту прийняти цей плавзасіб.

Читайте також: «Італійське місто захопили банди нігерійських мігрантів»

Екіпаж корабля «Акваріус» організації «SOS Mediterranee» з персоналом «Лікарі без кордонів» взяли на свій борт 629 мігрантів, врятованих протягом останніх 6 годині на Середземному морі.

Корабель з мігрантами вирушив на північ до одного з італійських портів, очікуючи рішення італійської влади.

Потім, як пишуть італійські ЗМІ, віце-прем’єр-міністр Сальвіні надіслав до мальтійської влади терміновий лист з проханням про дозвіл прийняти судно в порту Ла-Валетта, тому що — як він пояснив — цей порт в даному випадку «найбезпечніший».

Таким чином, «Акваріус» не отримав дозволу на прибуття в італійський порт.

«Це рішення є безпрецедентним», — відзначають італійські ЗМІ. «La Repubblica» додає на своєму сайті, що це чіткий сигнал від нового уряду, скерований до всієї Європи, в якому підкреслюється, що Італія не може залишатися наодинці з міграційною кризою.

Маттео Сальвіні

Маттео Сальвіні

Читайте також: «Перший чорношкірий італійський сенатор виступає проти міграції»

Нагадаємо, що кілька днів тому влада Мальти відмовилася прийняти корабель голландської неурядової організації з 126 мігрантами. Судно, яке мало проблеми через погану погоду на морі, отримало допомогу від мальтійських служб, але не одержало дозволу входити в порт на острові. Врешті-решт, за підтримки італійської берегової охорони, воно допливло до порту на Сицилії.

Рішення мальтійської влади викликало протест голови італійського Міністерства внутрішніх справ, який заявив: «Ця країна не може завжди відповідати відмовою на прохання про допомогу».

Маттео Сальвіні пообіцяв не пускати в італійські порти наступні кораблі з мігрантами. Його рішення є продовженням суперечки з урядом Мальти на тлі міграційної кризи. В останні дні збільшився приплив мігрантів до Італії. Від початку року їх прибуло понад 13 000, що на 80% менше, ніж в 2017 році.

Маттео Сальвіні заявив, що Італія не може дозволити собі утримувати сотні тисяч мігрантів. «Нелегальні іммігранти повинні пакувати свої валізи», — сказав він.

Під час мітингу в місті Віченца на півночі Італії Сальвіні, який також є заступником прем’єр-міністра, підкреслив, що «для нелегальних іммігрантів закінчилася безтурботність». «Вони повинні спакувати валізи і виїхати», — додав лідер правого крила «Ліги Півночі», яка вже давно критикує нинішню політику міграційних органів у Римі як занадто поблажливу.

«Якщо хтось втікає через війну, його приймуть, але інших — ні. Якщо вони прибудуть, то не зможуть залишитися в Італії, — сказав він. — Якщо у нас знову виникне надзвичайна ситуація, то я маю чітку ідею, як представити це питання увазі світової думки».

Рим

Рим

Він оголосив, що поїде на Сицилію. «Це наш кордон», — додав він. Глава Міністерства внутрішніх справ збирається навідати порт Поццалло, до якого прибувають кораблі з мігрантами, знятими з човнів та понтонів.

Читайте також: «Сільвіо Берлусконі закликає вислати з Італії 600 тис. мігрантів»

Сальвіні також пояснив: «Я хочу порозуміння з країнами, з яких прибувають тисячі відчайдушних людей, для нашого та їхнього добра». «Ми не можемо дозволити собі утримувати сотні тисяч людей в Італії», — підкреслив він. У виборчій кампанії та після виборів 4 березня Сальвіні неодноразово заявляв, що півмільйона нелегальних мігрантів слід повернути до країн їх походження.

Be the first to comment on "Глава МЗС Італії відмовився прийняти корабель з мігрантами та направив його на Мальту"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**