Глава МЗС Туреччини: Відносини з США переживають критичну фазу

Турецький військовий парадТурецький військовий парад

Відносини між Сполученими Штатами та Туреччиною знаходяться в «критичній фазі», і їм загрожує «повний крах», — застеріг глава турецької дипломатії Мевлют Чавушоглу перед візитом свого американського колеги Рекса Тіллерсона до Анкари.

Читайте також: «Кіпрсько-турецький конфлікт та стосунки Туреччини з НАТО та ЄС»

«Наші відносини знаходяться в дуже критичній фазі. Або ми зможемо виправити наші відносини, або вони повністю зруйнуються», — заявив Чавушоглу на прес-конференції в Стамбулі під час конгресу, присвяченого відносинам між Туреччиною та Африкою.

Відносини між Анкарою та Вашингтоном є напруженими з липня 2016 року, коли в Туреччині було придушено державний переворот. Однак вони ще більше зіпсувалися через американську підтримку курдської міліції в Сирії, яку Туреччина розглядає як терористичну організацію. Саме проти міліції, яка має назву Народні загони самооборони спрямована турецька військова операція на північному заході Сирії, яка триває від 20 січня.

З початком цього наступу Туреччина неодноразово попереджала, що вона може поширити його на місто Манбідж, яке знаходиться приблизно в 100 км на схід від Афріну. Манбідж перебуває під контролем курдів, але там також є американські військові.

Мевлют Чавушоглу

Мевлют Чавушоглу

Читайте також: «Військовий путч в Туреччині не усунув, а посилив Ердогана»

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган закликав американських солдатів вийти з Манбіджа, щоб уникнути можливих зіткнень між арміями країн, які належать до НАТО. Це питання обговорювали на вихідних речник Ердогана Ібрагім Калін та радник з питань національної безпеки Білого дому Г.Р. Макмастер, які зустрілися в Стамбулі. Пресове бюро Ердогана стверджує, що політики підкреслили необхідність «довгострокового стратегічного партнерства» між Анкарою та Вашингтоном.

У четвер турецьку столицю має відвідати Рекс Тіллерсон, який зустрінеться там з Ердоганом і Чавушоглу, і розмовлятиме з ними в основному про Сирію.

Голова турецької дипломатії заявив, що очікування Туреччини щодо США є «зрозумілими», і Вашингтон був поінформований про них.

«Ми більше не бажаємо обіцянок, а хочемо конкретних дій Сполучених Штатів. Якщо в  Манбіджі не зроблять того, що потрібно, то ми зробимо», — додав Чавушоглу, вважаючи, що необхідно відновити довіру між країнами. «Щоб мати можливість говорити про багато питань, потрібно відновити втрачену довіру, а причиною втратити довіри є США», — зазначив він.

Туреччина

Туреччина

Читайте також: «Stratfor розповіла про темне майбутнє Сирії»

Міністр закордонних справ Туреччини також заявив журналістам, що американські сили навмисно залишають під контролем джихадистів з Ісламської Держави деякі райони з тим, щоб виправдати свою підтримку курдських бойовиків, і не розривати відносин з ними, як того вимагає Анкара.

 

Be the first to comment on "Глава МЗС Туреччини: Відносини з США переживають критичну фазу"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**