Глава МЗС Люксембургу: Міграційна політика ЄС може зазнати невдачі через Польщу та Угорщину

Жан АссельборнЖан Ассельборн

Міністр закордонних справ Люксембургу Жан Ассельборн застерігає щодо можливого краху міграційної політики ЄС. На його думку, Польща та Угорщина сприятимуть цьому, оскільки вони «відмовляються від солідарності щодо біженців».

Читайте також: «Європейська геополітика»

Як заявив Жан Ассельборн денникові «Passauer Neuen Presse», в Європарламенті існує одностайність з двох питань: можливої швидкої депортації мігрантів та захисту зовнішніх кордонів Євросоюзу. Проте, на його думку, відмова від солідарності стосовно прийому біженців Польщею та Угорщиною ускладнить вирішення цієї проблеми.

За його словами, все йде до того, що рішення щодо міграції прийматимуться одностайно головами урядів держав-членів. «Вистачить спротиву одного з них, щоб усе заблокувати», — сказав він баварській газеті. У той же час він зазначив, що використання цього методу голосування призведе до «руйнування міграційної політики». Таким чином, Суд ЄС і Євкрокомісія «отримають шах і мат» і «де-факто дійде до нейтралізації» права Європейської комісії на ініціативу в цьому питанні.

Європа

Європа

Читайте також: «Біженці дуже швидко можуть зруйнувати Європейський Союз, — глава МЗС Люксембургу»

На думку Ассельборна, одержать перемогу ті країни-члени ЄС, які «зневажають європейські принципи і відмовляються підтримувати мігрантів». Якщо питання про прийняття біженців вирішуватимуть тільки Туреччина, Ліван і Йорданія, дуже швидко може повторитися ситуація літа 2015 року», — говорить політик.

Оцінюючи зовнішню політику ЄС, Ж. Ассельборн бачить певний прогрес стосовно Лівії, включаючи зусилля «для звільнення мігрантів, які там перебувають та відсилання їх назад до країн походження, щоб там їм допомагати». У той же час він підкреслив, що ситуація ускладнюється тим, що серед людей, які перебувають в Лівії на становищі рабів є еритрейці, яких не можна повернути. «Тих, кого переслідують у своїй країні і кому загрожує кара смерті ми повинні прийняти», — зазначив міністр закордонних справ Люксембургу. На його думку, необхідні також легальні міграційні маршрути до Європи.

Читайте також: «Суд ЄС відхилив скаргу Словаччини та Угорщини щодо розселення біженців»

Мігранти

Мігранти

Be the first to comment on "Глава МЗС Люксембургу: Міграційна політика ЄС може зазнати невдачі через Польщу та Угорщину"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**