Глава МВС ФРН: Європі загрожує більша міграційна криза, ніж у 2015 році

Bild am SonntagBild am Sonntag

«Якщо ми не потурбуємось про контроль на зовнішніх кордонах ЄС, ми побачимо хвилю біженців, можливо, навіть більшу, ніж це було чотири роки тому, — стверджує міністр внутрішніх справ Німеччини Хорст Зеехофер в інтерв’ю Bild am Sonntag. — Ми мусимо більше допомагати європейським партнерам у контролі на зовнішніх кордонах Союзу. Ми занадто довго залишали їх сам на сам з цією проблемою. Якщо ми цього не зробимо, то побачимо таку хвилю біженців, як у 2015 році. Можливо, навіть більшу, ніж чотири роки тому».

Читайте також: «Німеччина додатково прийме 10 тис. мігрантів»

На це вказує — на його думку — відчутне збільшення кількості мігрантів, які вже кілька місяців прибувають на грецькі острови в Егейському морі. За даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН), до середини вересня до Греції прибуло понад 36 000 мігрантів. Глава Міністерства внутрішніх справ в Афінах Міхаліс Хрісохоїдіс очікує, що люди з Пакистану та Афганістану прибуватимуть до його країни дедалі частіше.

Хорст Зеехофер обіцяє, що разом з новою главою Єврокомісії Урсулою фон дер Лейєн «він зробить усе, щоб (ситуація 2015 року) не повторилася». Міграційна політика також буде однією з тем зустрічі міністрів внутрішніх справ ЄС у Люксембурзі у вівторок.

Селфі з мігрантом

Селфі з мігрантом

Німецький політик закликає країни ЄС більше підтримувати Туреччину, яка багато робить у справі прийому біженців. «Це також в наших інтересах. Нам потрібно ще більше зміцнити свою співпрацю з Туреччиною», — заявив колишній прем’єр-міністр Баварії та колишній голова ХСС в іншій розмові з Bild am Sonntag.

Читайте також: «Німеччина відкидає можливість сплатити Греції відшкодування за Другу світову війну»

Влітку президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган погрожував перестати перешкоджати переїзду біженців з турецької території до Європи, якщо він не отримає більшої допомоги для їх підтримки. З того часу кількість мігрантів, які прибули на грецькі острови, зростає. У серпні їх було 8000, у вересні — 10 000.

Відповідно до угоди, укладеної в 2016 році між ЄС та Ердоганом, Греція може відправляти мігрантів назад до Туреччини. Натомість ЄС зобов’язався надати Анкарі загалом 6 мільярдів євро для їх підтримки.

У четвер і п’ятницю Хорст Зеехофер був в Анкарі та Афінах, намагаючись врятувати угоду. У Туреччині він почув вимогу посилення фінансової допомоги біженцям, спрощення оформлення віз для турецьких громадян, поглиблення митного союзу та сприяння створенню зони безпеки в Сирії. Зеехофер лише пообіцяв, що переконає Урсулу фон дер Лейєн збільшити фінансову допомогу для Анкари.

Мігранти в Німеччині

Мігранти в Німеччині

Читайте також: «Німеччина вимагає закриття атомних електростанцій у сусідів»

У свою чергу, грецький міністр запропонував направити кваліфікований персонал з Федерального бюро з питань міграції та біженців (BAMF), який би підтримував та навчав службовців на місці. Крім того, Німеччина може надіслати ІТ-експертів, щоб вони допомогли обробляти дані мігрантів, що прибувають, працівників берегової охорони та спеціалістів, які можуть надавати допомогу в справі реєстрації мігрантів.

 

 

 

Be the first to comment on "Глава МВС ФРН: Європі загрожує більша міграційна криза, ніж у 2015 році"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**