Глава британського МЗС: Кремль підриває міжнародні зусилля в Сирії

images

images

В інтерв’ю агентству Reuters міністр закордонних справ Великої Британії негативно оцінив дії Росії в Сирії, заявивши, що вони зміцнюють ІД і сприяють збільшенню кількості біженців.

Російський президент Путін підриває міжнародні зусилля, мета яких — покласти край громадянській війні в Сирії. З такою заявою у вівторок, 2 лютого, виступив міністр закордонних справ Великої Британії Філіп Хаммонд в інтерв’ю агентству Reuters. У МЗС Росії висловлювання Хаммонда назвали «небезпечними викидом дезінформації».

«Джерелом мого постійного засмучення є те, що росіяни підривають всі наші зусилля. Вони говорять «давайте обговорювати», і після цього вони говорять, і говорять, і говорять. І проблема в тому, що поки вони говорять, вони продовжують завдавати авіаудари і підтримувати Асада», — сказав Хаммонд.

На думку британського міністра, дії Росії в Сирії є одним з джерелом проблеми з біженцями. «З початку російських авіаударів струмочок людей, які, по всій видимості, поверталися з таборів біженців в Сирію, вичерпався. І зараз утворився новий відтік через дії Росії — особливо в південній частині Сирії», — констатував британський міністр.

Глава британського МЗС переконаний, що авіаудари російських ВПС в Сирії посилюють позиції Ісламської Держави. «Росіяни кажуть, що вони хочуть знищити ІД, але вони бомблять не ІД, а помірковану опозицію. Метою лише 30% всіх російських ударів стали позиції Ісламської Держави», — вказав Хаммонд.

Говорячи про підтримку Кремлем сирійського лідера Башара Асада, глава британського МЗС зізнався, що йому важко оцінити, чи зміниться позиція РФ в цьому питанні.

На питання про роль Ірану в розв’язанні сирійської кризи, Хаммонд відповів, що Тегеран, як і Москва, не приносить ніякої користі для мирного процесу. «Росіяни та іранці працюють рука об руку з сирійським режимом, і іранці безкомпромісні так само, як і росіяни, у прагненні зберегти сирійський режим», — підсумував міністр закордонних справ Великої Британії.

Be the first to comment on "Глава британського МЗС: Кремль підриває міжнародні зусилля в Сирії"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**