Генерал Кертіс Скапаротті: До 2025 року Росія може отримати перевагу в Європі

Кертіс СкапароттіКертіс Скапаротті

«До 2025 року військовий потенціал Росії може перевершити потенціал американських Збройних сил у Європі», — застеріг командувач військ США та НАТО в Європі, американський генерал Кертіс Скапаротті на вчорашньому засіданні комітету Сенату США з питань Збройних сил.

Читайте також: «Тіллерсон: Нормалізації відносин НАТО з Росією не відбудеться»

Генерал вказав на прогрес Росії в галузі ключових військових технологій та підкреслив, що російська сторона «не припиняє зусиль, спрямованих на дестабілізацію Заходу». У цьому контексті він підкреслив необхідність підтримувати модернізацію американських сил у Європі, «щоб ми могли продовжувати домінувати у тих сферах, в яких ми домінуємо сьогодні». Інакше, згідно зі Скапаротті, росіяни матимуть військову перевагу до 2025 року.

Командувач Збройних сил США та НАТО в Європі вказав на необхідність фінансування модернізації програмного забезпечення та обладнання командних і розвідувальних служб. Він також підкреслив, що стратегія стримування Росії залежить від високоточної зброї та інтегрованої системи протиповітряної та протиракетної оборони.

НАТО

НАТО

Читайте також: «Росія погрожує НАТО»

Скапаротті також попередив, що уряд США не має «ефективного єдиного підходу» для протидії кібернетичним загрозам з боку Росії», — відзначає агентство Reuters. На думку генерала, знання про російську «кібернетичну інфраструктуру» є незадовільними в США.

Генерал сказав, що США та НАТО працюють над включенням до своїх навчань «реалістичних сценаріїв російських кібератак». Він розповів, що вже проводилися навчання, в рамках яких відпрацьовувалися кібератаки на інфраструктуру. Йшлося про досягнення більшої ясності щодо того, що такі атаки можуть собою являти і в якій мірі вони можуть бути частиною більшої російської військової операції.

Читайте також: «НАТО готове прийняти заявку України на членство – Вершбоу»

На питання про те, чи Сполучені Штати є безпосередньою метою російської кібернетичної та інформаційної війни, Скапаротті відповів, що нинішня російська активність пов’язана з інфраструктурою в США, але не надав жодної конкретної інформації, — відзначає Reuters.

Північноатлантичний альянс очима росіян

Північноатлантичний альянс очима росіян

Be the first to comment on "Генерал Кертіс Скапаротті: До 2025 року Росія може отримати перевагу в Європі"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**