Газпром призупинив частину робіт з будівництва газогону «Південний потік»

images

Газпром призупиняє частину робіт по проекту «Південний коридор», який передбачає збільшення поставок газу в центральні і південні регіони Росії, а також подачу газу в газогін «Турецький потік».

Крім цього, Газпром скасував близько 20 тендерів на загальну суму понад 50 млрд рублів з добудови компресорних станцій та лінійних частин ниток «Південного коридору». Раніше російський газовий монополіст повідомив про скасування тендерів на чотири об’єкти на суму 10,8 млрд рублів.

Передбачалося, що загальна протяжність траси ГТС становитиме 2,5 тисячі кілометрів. В рамках проекту планувалося будівництво 10 компресорних станцій загальною потужністю 1,516 ГВт. Пропускна спроможність системи газогонів «Південний коридор» складе 63 мільярди кубометрів газу на рік.

Спочатку проект «Південний коридор» готувався з розрахунком на будівництво газогону «Південний потік» по дну Чорного моря у бік Болгарії потужністю 63 мільярдів кубометрів на рік. Загальна вартість «Південного потоку», включаючи сухопутні ділянки, оцінювалася в 16 мільярдів євро. Проте в кінці 2014 року російська сторона оголосила про відмову від проекту. Натомість було вирішено будувати «трубу» в Туреччину і створити на кордоні з Грецією газовий хаб для споживачів Південної Європи.

Be the first to comment on "Газпром призупинив частину робіт з будівництва газогону «Південний потік»"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**