В Індії постане найбільший в світі пам’ятник

Спорудження пам’ятникаСпорудження пам’ятника

У наступному місяці прем’єр-міністр Індії відкриє найбільший пам’ятник світу висотою 182 метри, який називається «Статуя Єдності». Він буде майже на 60 метрів вищим, ніж теперішня найвища статуя — Великий Будда з Лушана (Китай), що має 128 метрів.

Читайте також: «Мешканець Індії вшановує Дональда Трампа як бога»

Пам’ятник буде присвячено Сардару Пателю — націоналісту, який допоміг об’єднати сучасну Індію, створивши, серед іншого, ефективну адміністративну систему в країні після проголошення нею незалежності.

Спорудження гігантського пам’ятника коштуватиме 460 мільйонів доларів.

«Патель — політичний кумир нинішнього прем’єр-міністра Індії Нарендра Моді», — каже політолог з Лондонського університету королеви Марії, доктор Елізабет Чаттерджі. Моді вважає його «великим об’єднувачем Індії та захисником індуїстської більшості в країні», — пояснює Чаттерджі.

Делі

Делі

Читайте також: «В одному зі штатів Індії провели декомунізацію»

На думку політолога, Моді сам намагається йти по стопах Пателя, який був «людиною дії, потужним адміністратором і близьким другом великого бізнесу».

Історик з Бристольського університету Даніель Хейнс підкреслює, що політики, які у європейців асоціюються з боротьбою за незалежність Індії більше, ніж Патель — Махатма Ганді та Джавахарлал Неру — втратили популярність серед індійців у 1990-х роках у зв’язку з поширенням індійського націоналізму.

Читайте також: «В Індії через потужні урагани загинули 66 осіб»

Гігантський пам’ятник буде відкрито 31 жовтня, на день народження Пателя.

 

Be the first to comment on "В Індії постане найбільший в світі пам’ятник"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**