В Індії знайдено артефакти загиблої цивілізації

В Індії знайдено артефакти стародавньої культуриВ Індії знайдено артефакти стародавньої культури

За даними порталу TheHindu, кілька місяців тому було знайдено десяток теракотових фігур, які є рештками давно втраченої доісторичної культури, відомої лише зі сторінок стародавніх рукописів на санскриті.

Читайте також: «В Індії постане найбільший в світі пам’ятник»

Є багато свідчень того, що було знайдено місце колишнього релігійного культу, в якому відбувалося поклоніння, серед іншого, змієподібним божественним істотам чи так званим нагам. Фігури були знайдені ще на початку жовтня минулого року після повені. Статуї чоловіків, жінок і вищезгаданих богів були виявлені місцевими рибалками, які, наштовхнувшись на знахідки, зв’язалися з місцевою владою.

Після дослідження місця виявлення артефактів командою з Департаменту археології штату Керала науковці дійшли висновку, що знайдені статуї, ймовірно, належать до культури Памба, також відомої як Пампа.

Теракотові фігури

Теракотові фігури

Читайте також: «В Індії через потужні урагани загинули 66 осіб»

Це одна з найменш відомих цивілізацій, які колись розвивались на території Індії. Цікаво, що саме її представники заклали основи сучасного індуїзму. Незважаючи на це, пам’ять про них залишилася лише в стародавніх манускриптах, написаних санскритом, хоча не виключено, що завдяки цьому відкриттю уявлення про дану культуру може змінитися.

Згідно з наявною інформацією, ця культура виникла в басейні річки Пампа та тривала приблизно з 3000 року до н.е. до 1200 року до н.е. Імовірно, саме там з’явився один з богів індуїстського пантеону Айяппа, через що це місце набуло значення, подібного до Гангу.

Нага

Нага

Читайте також: «В одному зі штатів Індії провели декомунізацію»

Вважається, що фігури містилися в храмі, який був зведений на його честь. Щодо цього поки що немає певності, але археологи відправили знахідки для подальшого аналізу і почали готуватися до більш масштабних розкопок.

 

 

Be the first to comment on "В Індії знайдено артефакти загиблої цивілізації"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**