В Ізраїлі арештовують африканських шукачів притулку, які відмовилися залишити країну

Біженці в ІзраїліБіженці в Ізраїлі

Семеро еритрейців, чиє прохання про притулок було відхилене ізраїльською владою, були ув’язнені на необмежений строк після того, як вони відмовилися виїхати до Руанди.

Читайте також: «Головнокомандувач ліванської армії: Ми протистоятимемо ізраїльській агресії, не дивлячись на втрати»

Чоловіки є першими, хто був затриманий після того, як ізраїльська влада оголосила в листопаді минулого року, щоб тисячі африканських мігрантів та шукачів притулку вибирали між депортацією до третьої країни або ув’язненням на невизначений термін.

«Це перший крок у глобальній безпрецедентній операції з депортації, яка спричинена расизмом і повним нехтуванням життям та гідністю шукачів притулку», — заявили ізраїльські правозахисні групи у спільній заяві в середу.

За даними агентства ООН з питань біженців, в Ізраїлі наразі перебуває 27 000 еритрейців та 7 700 шукачів притулку з Судану.

Лише 10 еритрейців та один суданець отримали притулок, повідомляє Haaretz.

Більшість мігрантів дісталися до Ізраїлю суходолом через кордон з Єгиптом. Вони стверджують, що не можуть повернутися через загрозу переслідування авторитарними урядами своїх країн.

Як повідомляють правозахисні організації, щонайменше двоє чоловіків, затриманих на цьому тижні на ізраїльсько-єгипетському кордоні та поміщених у тюрму Сахаронім, зазнали тортур.

Мапа Близького Сходу

Мапа Близького Сходу

Читайте також: «Євреї емігрують з Франції в Ізраїль»

Згідно з новими правилами, до кінця 2017 року було вручено біля 600 депортаційних повідомлень мігрантам, які не подали клопотання про надання притулку.

Шукачам притулку дають один місяць, щоб вони добровільно залишили Ізраїль. Якщо вони відмовляються, то міграційна служба вирішує, чи посадити їх до в’язниці.

Повідомляється, що треті країни, до яких депортують шукачів притулку, це Руанда та Уганда, хоча їхні уряди заперечують, що вони підписували відповідну угоду з урядом Ізраїлю.

Дорожні документи та плата за проїзд забезпечуються Ізраїлем, і депортовані отримують 3500 доларів США відкупних.

Ті, хто прибув до Руанди, повідомляють, що після прибуття їх документи конфіскуються, а основні права порушуються. Багато з них опиняються на вулиці.

У своєму недавньому звіті УВКБ ООН заявив, що дев’ятеро шукачів притулку, депортованих до Руанди, фактично залишилися там.

Східний Єрусалим

Східний Єрусалим

Після того, як з’явилася новина про те, що семеро осіб були затримані, в ізраїльському міграційному центрі Голот розпочалося голодування на знак протесту.

«Ми не будемо їсти взагалі — ані завтра, ані на наступний день, — тому що вони забрали цих людей до в’язниці», — заявив Haaretz Абдат — еритреєць, який перебуває в Голоті останні 10 місяців.

Читайте також: «Ізраїль перешкоджає створенню палестинської держави»

«Ніхто не їсть. Вони кажуть нам: «Шкода, що ви викидаєте їжу». Ми відповідаємо, що вони наші життя також викидають.

 

Be the first to comment on "В Ізраїлі арештовують африканських шукачів притулку, які відмовилися залишити країну"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**