В Україні знайшли радіоактивне молоко

Селянське молокоСелянське молоко

Хоча після аварії на Чорнобильській АЕС пройшло вже 30 років, українці все ще мають проблеми з її наслідками.

Читайте також: «Польські туристи зустріли під Чорнобилем коней Прживальського, які вважаються вимерлими»

Відтоді, як зі зруйнованої Чорнобильської АЕС до атмосфери потрапили радіоактивні викиди, наша країна вимушена мати справу з наслідками цієї катастрофи.

Як повідомляє «The Independent», біля міста Рівне, яке знаходиться на відстані 200 км на захід від колишньої атомної електростанції в Чорнобилі, вчені з Університету Ексетера і Українського інституту сільськогосподарської радіології провели дослідження, які показують, що коров’яче молоко продовжує демонструвати ознаки радіоактивності.

Допустимий рівень радіоактивного цезію в молоці не повинен перевищувати 100 бекерелів на літр для дорослої людини. У випадку дітей це 40 бекерелів на літр. Дослідження показали, що ліміт для дорослих був перевищений в 14 місцях. Ліміт для дітей перевищено 8 інших місцях. Найвищий зареєстрований рівень цезію становив 500 бекерелів.

Чорнобильська АЕС

Чорнобильська АЕС

Читайте також: «У Чорнобилі запрацювала перша сонячна електростанція»

«Більш ніж через 30 років після Чорнобильської катастрофи люди, як і раніше, піддаються впливу радіації під час споживання основних продуктів харчування місцевого виробництва, в тому числі молока. Багато людей в регіоні, де проводилось дослідження, розводять корів для молока, а діти є його основними споживачами, — говорить д-р Ірина Лабунська з Університету Ексетера. — Хоча рівень забруднення ґрунту в досліджуваних районах не дуже високий, радіоактивний цезій накопичується в молоці та інших продуктах харчування. Мешканці цих сіл хронічно піддаються впливу радіації, що становить небезпеку для здоров’я практично кожної системи в організмі. Особливо серед дітей».

Дослідники кажуть, що для зниження рівня опромінення можна застосовувати прості та недорогі засоби захисту. Йдеться про витрати, що становлять менше 10 євро щорічно на одну людину. У шести селах, що були визнані найбільш забрудненими мешкає 8 300 осіб. Захисні засоби, зокрема, включають введення ферроцину коровам, внесення мінеральних добрив на картопляні поля та годування свиней незабрудненій кормом.

Кожного року витрати будуть зменшуватися, оскільки з часом рівень випромінювання впаде.

Вчені попереджають, що якщо відповідні служби не вживуть ніяких заходів, ліміт в 100 бекерелів на літр може бути перевищений ще до 2040 року.

На Чорнобильській АЕС у 1986 році трапилась катастрофа

На Чорнобильській АЕС у 1986 році трапилась катастрофа

Читайте також: «До Франції потрапили радіоактивні гриби з Білорусі»

Аварія на Чорнобильській АЕС трапилася 26 квітня 1986 року. Вибух четвертого реактора призвів до забруднення частин територій України та Білорусі. Радіоактивні речовини потрапили до Скандинавії, Центральної Європи, а також на південь континенту — до Греції та Італії. У Чорнобильській зоні все ще існує заборона на поселення людей.

Be the first to comment on "В Україні знайшли радіоактивне молоко"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**