В українських містах з’явилися білборди, які нагадують про геноцид азербайджанців з боку вірменів

Білборд з нагадуванням про Ходжалінську трагедіюБілборд з нагадуванням про Ходжалінську трагедію

Плакати на білбордах, присвячені геноцидові в Ходжали з’явилися в українських містах з ініціативи Посольства Азербайджану в Україні.

Читайте також: «Азербайджан відновив артобстріл позицій карабахської армії»

Інформація була представлена на сотнях білбордів у Києві, Львові, Одесі, Харкові, Дніпрі, Кропивницькому, Миколаєві, Житомирі та інших містах під час масштабних заходів, проведених в рамках міжнародної кампанії «Справедливість для Ходжали», ініційованої та очолюваної віце-президентом Фонду Гейдара Алієва Лейлою Алієвою.

Метою кампанії є інформування іноземців про Ходжалінський геноцид.

Вірмено-азербайджанська війна відтримується Москвою, яка постачає Вірменії зброю

Вірмено-азербайджанська війна відтримується Москвою, яка постачає Вірменії зброю

Читайте також: «Президент Азербайджану розповів, які території Вірменії належать його країні»

25-26 лютого 1992 року збройні сили Вірменії разом з 366-м піхотним полком совєтських військ, що розміщувався в Ханкенді, здійснили акт геноциду проти населення азербайджанського міста Ходжали. У результаті масової різанини було вбито 613 людей, у тому числі 63 дітей, 106 жінок та 70 стариків. Вісім сімей були повністю вирізано, 130 дітей втратили одного з батьків і 25 дітей втратили обох. 1275 мирних жителів було взято у заручники, а доля 150 залишилася невідомою.

Конфлікт між двома країнами Південного Кавказу розпочався в 1988 році, коли Вірменія висунула територіальні претензії до Азербайджану. У 1992 році у результаті розв’язаної Вірменією війни її Збройні сили окупували 20% азербайджанської території, в тому числі Нагірно-Карабахську область та сім навколишніх районів.

Нагірно-карабахський конфлікт дуже далекий від свого вирішення

Нагірно-карабахський конфлікт дуже далекий від свого вирішення

Читайте також: «Азербайджан — нафтове Ельдорадо»

Після угоди про припинення вогню від 1994 року відбулися мирні переговори. Вірменія так і не виконала чотири резолюції Ради Безпеки ООН про виведення своїх збройних сил з Нагірного Карабаху та сусідніх районів Азербайджану.

Be the first to comment on "В українських містах з’явилися білборди, які нагадують про геноцид азербайджанців з боку вірменів"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**