В США запропонували створити в Польщі постійні військові бази

Американські військові у ПольщіАмериканські військові у Польщі

Кілька надзвичайно впливових американських дипломатів та вищих офіцерів опублікували звіт, в якому вони пропонують розмістити в Польщі військові бази США.

Читайте також: «США ввели масштабні санкції проти режиму Асада»

Група аналітиків Атлантичної ради в опублікованій доповіді оголосила про те, що поведінка Росії змушує НАТО збільшити свою присутність на східному фланзі. Така більша присутність буде служити перш за все доказом того, що Альянс готовий у разі загрози дійсно захистити держави Балтії.

Оскільки саме Польща, у випадку військової загрози для Литві, Латвії та Естонії, буде головним тереном розташування військ та командних пунктів НАТО, то в цій країні, відповідно до звіту, потрібно збільшити кількість баз.

Звіт Атлантичної ради має велике значення, оскільки вона є відомою і шанованою інституцією у Вашингтоні. У команді аналітиків, які написали звіт, серед інших, є екс-помічник міністра оборони США в Європі Ян Бжезинський (син Збігнєва Бжезинського) та екс-помічник держсекретаря по Європі й колишній посол США в Польщі Ден Фрід. На чолі команди стояли екс-командувач силами НАТО в Європі генерал Філіп Брідлав і екс-помічник міністра оборони, екс-заступник генерального секретаря НАТО і колишній посол США в НАТО і Росії Александр Вершбоу.

Анджей Дуда та Дональд Трамп

Анджей Дуда та Дональд Трамп

Читайте також: «США поставлятимуть в Україну летальну зброю»

Автори звіту підкреслюють, що кроки, які вони пропонують, не порушують положень договору Росія-НАТО від 1997 року, коли Альянс зобов’язався не розміщувати «великих військових сил» в Центральній Європі. У доповіді також йдеться про те, що союзники з НАТО повинні брати участь у ротації підрозділів на цих базах, а сам Альянс має розмістити командування місії в селищі Повідз.

Польща мусить профінансувати більшу частину витрат на будівництво та розширення баз. «Польська пропозиція виділити 2 млрд доларів на ці цілі є гарним початком, — пишуть автори, — але реальні витрати будуть набагато вищими».

Атлантична рада також наводить у своєму звіті інформацію про чисельність та роди американських військ у Польщі. Можна дізнатися, що американські солдати за межами посольства у Варшаві розташовані в 15 польських містах.

Білий дім

Білий дім

Читайте також: «Влада США офіційно звинуватила Росію в організації хакерських атак»

«Загалом у Польщі, — читаємо в доповіді, — нині розташовано постійно або в межах ротації 4,4 тис. американських солдатів. Крім того, в країнах Східної Європи перебуває: 300 американських солдатів у Болгарії, 100 — в Угорщині, 675 — в Косово, 1000 — в Румунії та 300 — в Україні. Для порівняння у Німеччина розміщено 37,5 тис. американських солдатів».

Be the first to comment on "В США запропонували створити в Польщі постійні військові бази"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**