В США відкрили першу фабрику, де виготовлятимуть штучні людські органи для трансплантації

Створено першу фабрику майбутньої трансплантологіїСтворено першу фабрику майбутньої трансплантології

У будівлях старого швейного цеху в Манчестері, на північно-східному кінці Сполучених Штатів, було створено першу фабрику майбутньої трансплантології. Там масово вироблятимуть людські тканини, необхідні для трансплантації, пише Колін Вудворд з POLITICO.

Читайте також: «Зростання доходів пересічних українських громадян не передбачається»

Довгий список хворих, які очікують на пересадку органів може стати фатальною проблемою. Понад 120 000 американців чекають на донора, і цей список постійно зростає. Кожен день 22 з них вмирають, а багато кого з тих, кому пощастило дочекатися пересадки, вбивають звичайні хвороби, тому що їх імунна система послаблює дію ліків, які прописують для запобігання відторгненню пересадженого органа.

Однак всесвітньо відомий винахідник Дін Камен об’єднав свої зусилля з провідними американськими вченими, біомедичними компаніями, і навіть в Пентагоном, щоб вирішити цю проблему.

Сучасні виробничі лінії продукуватимуть трахеї, кровоносні судини, вуха і кістки

Сучасні виробничі лінії продукуватимуть трахеї, кровоносні судини, вуха і кістки

Читайте також: «Україна заборонила транзит продуктів до Придністров’я»

Потенційно можна буде виробляти десятки тисяч нирок, сердець, печінок і легенів щорічно, кожен з органів буде вирощуватися з власних клітин реципієнта. Тривимірні принтери і біореактори масово вироблятимуть шкіру і хрящі, щоб допомогти пораненим солдатам.

Сучасні виробничі лінії продукуватимуть трахеї, кровоносні судини, вуха і кістки. Багато людських життів можна буде врятувати, багато хронічних захворювань вилікувати. Таким чином  Манчестер в Новій Англії може стати центром однієї з найважливіших нових галузей промисловості ХХІ століття, Силіконовою долиною регенеративної медицини, де можна буде досягти чудових результатів.

Читайте також: «Суперечка навколо Курильських островів»

Виробництво органів у масовому масштабі — ще віддалена перспектива, але вже зараз у проект інвестовано 300 мільйонів доларів від державних і приватних фондів, в тому числі 80 мільйонів доларів з Пентагону.

Нова Англія

Нова Англія

Be the first to comment on "В США відкрили першу фабрику, де виготовлятимуть штучні людські органи для трансплантації"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**