В Росії нещодавно трапився дуже серйозний витік радіоактивних речовин

Французький інститут провів дослідження для визначення джерела походження рутенію 106Французький інститут провів дослідження для визначення джерела походження рутенію 106

Сліди, опромінення, виявлені наприкінці вересня в кількох країнах ЄС, були, ймовірно, спричинені випадковим витоком радіоактивних речовин в районі південної частини Уралу (Росія), повідомляє французький Інститут ядерної та радіаційної безпеки IRSN, пише журналістка Маріон Соллетті з видання POLITICO.

Читайте також: «Українські АЕС працюватимуть на американському паливі»

Інститут проводив дослідження для визначення джерела походження рутенію 106, сліди якого було знайдено в Австрії, Франції, Німеччині, Норвегії, Польщі та Швейцарії.

«У найбільш ймовірній зоні вивільнення радіоактивної речовини кількість рутенію 106, визначена під час моделювання IRSN, була дуже серйозною — від 100 до 300 терабекерів», — повідомляється в звіті про розслідування.

Інститут не зміг точно локалізувати місце аварії, але заявив, що найбільш ймовірна її зона знаходиться між Волгою і Уралом і що інцидент стався протягом останнього тижня вересня.

POLITICO

POLITICO

Хоча рівень, виявлений в країнах ЄС, не вважається небезпечним для здоров’я людей, рутеній 106, ймовірно, міг завдати шкоди людям та навколишньому середовищу у безпосередній близькості від місця аварії.

Читайте також: «На енергоблоці Хмельницької АЕС сталася аварія»

«Аварія такого масштабу у Франції «вимагатиме здійснення місцевих заходів захисту в радіусі кількох кілометрів навколо місця витоку», — йдеться в заяві.

Влада Франції та Німеччини виключила можливість вибуху в ядерному реакторові, що могло б призвести до присутності інших радіоактивних елементів.

Витік рутенію 106 міг статися на заводі, що обробляє відпрацьоване ядерне паливо або виробляє радіоактивні елементи для енергетичних, наукових або медичних цілей.

IRSN

IRSN

«Російська влада заявила, що вона не знає про аварію на своїй території», — заявив Reuters директор IRSN Жан-Марк Перес.

Читайте також: «У Чорнобилі відкрився готель»

На початку жовтня спостережні станції в більшості європейських країн зафіксували високий рівень рутенію 106 у повітрі. При цьому, починаючи з 6 жовтня, цей рівень почав знижуватися.

Be the first to comment on "В Росії нещодавно трапився дуже серйозний витік радіоактивних речовин"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**