В одному зі штатів Індії провели декомунізацію

Повалення ЛенінаПовалення Леніна

Прихильників правлячої Індійської народної партії (BJP) звинувачують у поваленні пам’ятника Владіміру Леніну, який п’ять років тому був встановлений у місті Белонія, штат Тріпура.

Читайте також: «Індія погрожує Пакистану»

Дана подія стала результатом перемоги на регіональних виборах BJP, а це означає, що вперше за 25 років в індійському штаті комуністи не формуватимуть уряд, повідомляє BBC.

Пам’ятник Леніну в Белонії був зруйнований за допомогою екскаватора, що супроводжувалося вигуками схвалення з боку членів BJP. У штаті також дійшло до зіткнень між прихильниками BJP та Комуністичної партії Індії.

Тапас Дутта, активіст Комуністичної партії Індії з Тріпури, повідомив, що після повалення пам’ятника Леніну йому було відрізано голову. Згодом прихильники BJP використали голову ватажка російських більшовиків для грати в м’яч.

Індійський прапор

Індійський прапор

Читайте також: «Індія стала найбільшим споживачем українського сільськогосподарського експорту»

У свою чергу лідер BJP в штаті Тріпура Раджу Нат спростував звинувачення, що партія заплатила за оренду екскаватора. На його думку, повалення пам’ятника є наслідком «зростання хвилі гніву» в штаті.

«Пам’ятник був побудований міською владою та профінансований за рахунок грошей платників податків. Чому платники податків мали фінансувати будівництво пам’ятника Леніну? Що Ленін, іноземець, має спільного з нашим народом?», — риторично запитав Раджу Нат.

Начальник місцевої поліції Іппер Мончак повідомив, що водій екскаватора був заарештований, але згодом випущений на волю після внесення застави. «Поліція передасть статую місцевій владі», — заявив він.

Делі

Делі

Читайте також: «Індія готується до війни на два фронти»

За результатами виборів у штаті Тріпура BJP здобула 43 з 59 місць у місцевому парламенті. Поразки на виборах зазнала правляча дотепер Комуністична партія Індії. На території усього штату дійшло до нападів на офіси Комуністичної партії, а також на штаб-квартиру профспілок. Через ці атаки було поранено 240 людей.

Be the first to comment on "В одному зі штатів Індії провели декомунізацію"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**