В Одесі продовжується кампанія «Одесити повертають собі місто»

«Власність одеситів»«Власність одеситів»

Кампанія ВГО «Сокіл» «Одесити повертаюсь собі місто», в рамках якої у власність громади було повернуто готель «Большая московская», викликала значний резонанс, спричинила гострі дискусії та викрила багато болючих питань, на які українське суспільство вже давно потребує відповідей. Це і проблема руйнування історичних пам’яток в Одесі, і непорушність права приватної власності, і вплив на політику нашої країни інших держав. Особливо тієї, яка нині здійснює проти України збройну агресію.

Читайте також: «Сумна дата: міський голова Одеси відзначає два роки перебування на посаді» 

До окреслених вище питань пряме відношення має «потерпілий» від акції «Соколу» відомий в Одесі бізнесмен Руслан Тарпан, який є власником будівельної корпорації, що десятки років паразитувала за рахунок бюджетних тендерів та замовлень, вочевидь отриманих за рахунок тісних зв’язків із владою та лобі у тендерних комісіях. Проте це не єдиний приклад його деструктивного впливу.

Кілька років тому одеситам вдень і вночі нав’язувалася думка, що необхідно встановити пам’ятник російській цариці Катерині II, яка нібито заснувала Одесу. Необхідність встановлення пам’ятника доводили, прикриваючись умовами, буцімто виставленими ЮНЕСКО. У цьому питанні архітектурна складова, з одного боку, та ідеологія та історія — з іншого, були маніпулятивно змішані в одну купу. Всеодеська інформаційна кампанія була проплачена з фонду Тарпана!

Одесити самі почали повертати собі своє місто

Одесити самі почали повертати собі своє місто

Такими символами, як пам’ятник Катерині ІІ, спецслужби РФ вибудовували в Україні, принаймні на Півдні та Сході, вісь нестабільності та ворожнечі. Через роки стало очевидно, що їхньою метою була реалізація сепаратиських сценаріїв. Цей розрахунок в Одесі не привів до бажаного результату. Одесити зробили свій рішучий цивілізаційний вибір у 2014 році, попри шалену пропаганду, головним фінансистом якої, принаймні в питанні пам’ятника Катерині, був Руслан Тарпан. СБУ слід було би перевірити джерело походження тих грошей, які Тарпан вливав у цю кампанію.

Читайте також: «В Одесі тітушки знесли наметове містечко Антитрухановського майдану» 

У мережі вже доволі багато написано про його чисельні корупційні махінації в питанні тендерів (в справі отримання яких він в Одесі десятки років був просто монополістом), і про те, що щонайменше половина від цих грошей просто відмивалась і осідала в його власній кишені. Не менше відомими є схеми, завдяки яким Тарпан отримував під реставрацію будівлі зі статусом історичних пам’яток, нищив їх, а потім одержував право власності на відповідні об’єкти. Про усе це ґрунтовно написано на сторінці «Соколу»:

https://www.facebook.com/odesa.sokil/posts/1884560404901944

Особливої уваги заслуговує махінація з «Глибоководним випуском». Тоді з запланованих робіт не було виконано і чверті, а у кишенях Тарпана осіли мільйони гривень. Згодом саме за цією справою проти Тарпана було відкрито кримінальне провадження. До сьогодні Р. Тарпан переховується від слідства за кордоном.

ВГО «Сокіл» вирішив взяти під охорону культурну пам’ятнику в центрі Одеси

ВГО «Сокіл» вирішив взяти під охорону культурну пам’ятнику в центрі Одеси

У групі «Соколу» є пост із вдячними відгуками людей, переважно молоді, що отримали можливість побувати в будівлі з грифонами на Дерибасівській. Усі вони яскраві і повні емоцій, а збільшення популярності цієї локації серед молоді неважко відслідкувати в соціальних мережах. У більшості люди наводять приклад міста Львів, де є багато місць, з яких можна насолодитися краєвидами з висоти пташиного польоту. В Одесі, звісно, також є принаймні одне таке місце, де відвідувачі можуть вільно вийти на балкон закладу і насолодитися краєвидом у центрі міста. Але в масштабах нашого мегаполіса цього насправді недостатньо.

 Читайте також: «Перейменування вулиць в Одесі: прокуратура відкрила справу» 

І Руслан Тарпан, і його дружина, яка очолює одну з багатьох фірм корпорації чоловіка, на балансі якої донедавна перебував будинок з грифонами на Дерибасівській, мали би радіти, що тепер одесити отримали хоч якусь користь і моральну компенсацію за їхню багаторічну деструктивну діяльність.

 

Be the first to comment on "В Одесі продовжується кампанія «Одесити повертають собі місто»"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**