В Одесі діє фармакологічна мафія, пов’язана з Росією

Офіс «ІнтерХім»Офіс «ІнтерХім»

19 травня 2018 року Президент України Петро Порошенко підписав Указ про присвоєння Державної премії в галузі науки і техніки представникам одеського фармакологічного підприємства «ІнтерХім». Згідно з Указом №138/2018, премію отримали гендиректор «ІнтерХіма» Анатолій Редер, його заступник Дмитро Позігун і ще два працівники підприємства: Ігор Стельмах і Євген Нікітін.

Сума кожної Держпремії України в галузі науки і техніки складає біля двісті сімдесяти тисяч гривень. Таким чином Порошенко віддячив керівництву «ІнтерХіма» мільйоном гривень з державного бюджету.

За які ж заслуги одеське підприємство було удостоєне такої честі? Як повідомляється на його офіційному сайті, компанія «ІнтерХім» була заснована в 1992 році в Одесі на базі дослідно-експериментального виробництва НТК Фізико-хімічного інституту ім. О.В. Богатського Національної академії наук України.

У 2011 році мережа «ІнтерХім» отримала ліцензію на торгівлю наркотичними та психотропними препаратами і з тих пір компанію переслідує ціла низка скандалів. Українські, в тому числі і одеські, ЗМІ в численних публікаціях пов’язують голову «ІнтерХіма» Анатолія Редера з незаконним обігом наркотичних засобів. Зокрема мова йде про кодеїновмісний препарат «Кодтерпін». Ці таблетки проти кашлю містять наркотичні речовини, але нерідко використовуються як аж ніяк не медичний засіб. Незважаючи на те що препарат є підконтрольним, в аптеках він практично завжди збувається без рецепту.

У березні цього року в одній з мереж аптек в Запоріжжі правоохоронці виявили сім тисяч кодеїновмісних пігулок, в тому числі понад тисячу пігулок «Кодтерпіна». Крім цього, були вилучені блістери препаратів «Кодеса», «Пенталгін» та інших, які виготовляються на заводі «ІнтерХім». Відповідно до законодавства, аптекам, які реалізують препарати без рецепту, загрожує адміністративна відповідальність та штраф в розмірі від 6 до 25 неоподатковуваних мінімумів. При повторному правопорушенні застосовується санкція у вигляді максимального штрафу до 70 неоподатковуваних мінімумів. Смішний штраф за тисячі поламаних життів…

Ще одна темна сторона фармакологічної імперії Анатолія Редера, яка облаштувалася в Одесі, — ділові стосунки з російським бізнесом. Журналісти виявили зв’язки голови «ІнтерХіма» Анатолія Редера з підприємством «Олдіан» у Сімферополі.

А. Редер є засновником ТОВ «Олдіан». Підприємство зареєстроване на вулиці Балаклавській в Сімферополі. Сфера, якою воно здебільшого займається, це «діяльність готелів та інших місць для тимчасового проживання», крім того зареєстровано 47 інших видів діяльності. 15 грудня 2017 року відомості про юридичну особу були внесені до державного реєстру РФ і підприємству було присвоєно ідентифікаційний номер 9102030554. Тобто підприємство, яке має пряме відношення до українського «бізнесмена» Анатолія Редера, офіційно платить податки в бюджет Росії.

Одним із засновником компанії «Олдіан» числиться колишній громадянин України Дмитро Миколайович Рогачов. Директор компанії — Ірина Олександрівна Рогачова.

Д. Рогачов — давній соратник і бізнес-партнер А. Редера. Згідно з його офіційною біографією, з жовтня 2009 року він займав пост регіонального представника «ІнтерХіма» в Криму. З ТОВ «Олдіан» він працює з того ж 2009 року. У 2010 році Дмитро Рогачов став депутатом Верховної Ради Автономної Республіки Крим шостого скликання від «Партії Регіонів».

Після втечі Януковича і окупації Кримського півострова Росією Рогачов прийняв російське громадянство, а в вересні 2014 року взяв участь у незаконних виборах в «парламент» Криму і був обраний по Бахчисарайському виборчому округу № 15 від Кримського регіонального відділення партії Путіна «Єдина Росія». Також він є членом політради Бахчисарайського відділення «Єдиної Росії».

Незважаючи на активну участь Рогачова у окупації українського Криму, голова одеського підприємства «ІнтерХім» Анатолій Редер не соромиться вести бізнес з відвертим зрадником Батьківщини. Верх цинізму полягає у тому, що спочатку Редер виготовляє і продає наркотики українцям, а потім проводить фінансові операції у РФ, при цьому співпрацюючи з представником партії Путіна.

 

Фармакологічна мафія

Фармакологічна мафія

 

 

Be the first to comment on "В Одесі діє фармакологічна мафія, пов’язана з Росією"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**