В Люксембурзі вперше у світі запровадять безкоштовний громадський транспорт

ЛюксембургЛюксембург

Влада Люксембурга вирішила, що поїздки потягами, трамваями та автобусами в країні будуть абсолютно безкоштовними. Таких змін слід очікувати від літа наступного року. Це значить, що Люксембург стане першою країною світу, яка запровадить безкоштовний громадський транспорт.

Читайте також: «Літаючий автомобіль може змінити уявлення про транспорт»

Відповідне рішення прийняв прем’єр-міністр Люксембургу Ксав’єр Беттель. «До літа наступного року буде скасовано всю плату за використання поїздів, трамваїв та автобусів», — заявив він. Таким чином люксембурзький урядовець він виконає свої передвиборчі обіцянки.

Уряд Люксембургу мотивує своє рішення бажанням поліпшити клімат, захистити навколишнє середовище та зменшити транспортне навантаження на столицю. Місто Люксембург має одні з найбільших транспортних корків у світі. Щоденно на роботу туди приїздять 400 тис. людей, половина з яких є громадянами сусідньої Німеччини, Франції та Бельгії. Само місто Люксембург має 110 000 жителів. У 2016 році кожен водій витратив в середньому 33 години на корки в Люксембурзі.

Автобус

Автобус

Читайте також: «Естонія першою в світі запровадить безплатний міжміський транспорт»

В даний час безкоштовним проїздом в Люксембурзі користуються особи віком до 20 років, а студенти нічого не платять за поїздки по маршруту дорога-вуз. Усі інші купують двогодинні квитки по два євро.

До введення безкоштовного громадського транспорту буде час для вдосконалення цієї реформи. Найбільшою проблемою уряду Люксембургу стане питання потягів — треба буде запровадити принцип розподілу пасажирів на перший та другий класи. Відомо, що залізниця також буде повністю безкоштовною.

Читайте також: «Німецькі та норвезькі фірми порушують антиросійські санкції»

Таким чином Люксембург стане першою країною в світі, де курсуватиме повністю безкоштовний громадський транспорт. У липні цього року Естонія запровадила безкоштовний проїзд, але лише для автобусів.

Залізничний вокзал

Залізничний вокзал

 

 

Be the first to comment on "В Люксембурзі вперше у світі запровадять безкоштовний громадський транспорт"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**