В Естонії стартували масштабні навчання НАТО

ЕстоніяВ Естонії стартували навчання країн НАТО
Балтія

Таллінн

На території Естонії, неподалік від кордону з Російською Федерацією, сьогодні розпочнуться навчання під назвою «Весняний шторм 2016» («Kevadtorm 2016»). Ці навчання НАТО будуть першими і найбільшими із запланованих на поточний рік. Таку заяву зробила прес-служба головного штабу Сил оборони Естонії.

Читайте також: «У країнах Балтії пройшли акції солідарності з Україною»

У даних навчальних військових маневрах братимуть участь близько шести тисяч осіб, включаючи півтори тисячі військовослужбовців з країн НАТО, а також країн-союзників. Серед учасників з-за кордону будуть присутні військовослужбовці з Бельгії, Великої Британії, Німеччини, Голландії, Канади, Латвії, Литви, США, Фінляндії та Швеції. Навчання проходитимуть на території Тартуського, Віруського та Пілваського повітів, що знаходяться в безпосередній близькості від кордону з Російською Федерацією.

Спеціально на них будуть представлені: механізована рота Нідерландів на бойових машинах піхоти CV9035, польські штурмовики Су-22, винищувачі США F15, винищувачі Великої Британії Eurofighter Typhoon, транспортні літаки CH-47 Chinook.

Місцеві засоби масової інформації заявляють, що пересування військової техніки до безпосереднього місця здійснення маневрів може значно ускладнити автомобільний рух на дорогах країни, а особливо в вищевказаних регіонах. Таку заяву, за словами представників ЗМІ, поширила прес-служба Сил оборони Естонії, зазначивши при цьому, що перші колони військової техніки виїдуть з Тапаського полігону у напрямку до Південно-Східної Естонії сьогодні вранці. Швидкість пересування колони становить близько 70 кілометрів на годину. А вже завтра до місця проведення навчання відправляться колони військової техніки з Тапа, Йихві, Виру і Таллінна. Ґрунтуючись на цих даних, водіям рекомендується бути гранично уважними.

Читайте також: «Естонія за два роки побудує високотехнологічну стіну на кордоні з Росією»

Основною метою цих навчань вважається оцінка навичок, наявних у піхотного батальйону військовослужбовців перед зарахуванням їх до резерву. Характерно, що під час проведення «Весняного шторму 2016», який, до речі, буде проходити протягом трьох наступних тижнів, в естонському небі можна буде спостерігати польські штурмовики Su-22, а також F15, винищувачі Сполучених Штатів Америки і транспортні вертольоти «Чинук», конвертиплани «Оспрей», а також британські винищувачі Eurofighter Typhoon, що дислокуються в Емарі.

Залишається тільки гадати, якою саме буде реакція керівництва Російської Федерації на той факт, що в безпосередній близькості від її державного кордону проходитимуть такі масштабні військові навчання, та ще й за участю НАТО.

Читайте також: «Естонія відгородиться від РФ колючою стіною в 2.5 м»

північноатлантичний альянс

Емблема НАТО

 

 

Be the first to comment on "В Естонії стартували масштабні навчання НАТО"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**