В Естонії зажадали повернути анексовані Росією території

Хенн ПіллуаасХенн Піллуаас

Спікер парламенту Естонії Хенн Піллуаас заявив, що Росія анексувала біля 5% естонської території і зобов’язана повернути їх для досягнення прогресу в ратифікації прикордонного договору між двома країнами.

Читайте також: «Естонія висилає двох російських дипломатів» 

Так він відреагував на слова директора Другого європейського департаменту МЗС РФ Сєргея Бєляєва про недійсність Тартуського мирного договору 1920 року. В інтерв’ю «РІА Новості» Бєляєв розповів, що в 2005 році підписувався пакет договорів про кордон, проте Росія відкликала підпис під ними, оскільки парламент Естонії вніс в текст закону про ратифікацію формулювання, що відсилають до нібито недійсного Тартуського мирного договору, згідно з яким Москва визнала Естонію в кордонах, які охоплюють більше естонської території, ніж зараз.

Таллінн

Таллінн

«У Естонії немає територіальних претензій до Росії. Нам не потрібно і квадратного метра російської території. Ми хочемо, щоб вони повернули наші. Росія анексувала біля 5% території Естонії», — написав Піллуаас на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, естонсько-російський кордон було встановлено згідно з ​​Тартуським мирним договором, який перебуває в реєстрі чинних міжнародних договорів.

Читайте також: «Естонія та Литва наближаються до енергетичної незалежності від Росії» 

Він також додав, що прогрес в ратифікації прикордонного договору може бути досягнутий тільки у разі визнання Росією Тартуського мирного договору і встановлених ним кордонів.

Be the first to comment on "В Естонії зажадали повернути анексовані Росією території"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**