В Арктиці виявили супербактерії

Арктичний льодАрктичний льод

У Арктиці виявлено наявність ферменту, відомого як NDM-1 (New Delhi metallo-ß-lactamase), що робить багато бактерій резистентними до антибіотиків. Це доводить, що навіть найбільш віддалені екосистеми вже колонізовані супербактеріями.

Читайте також: «Нідерланди відмовляються повертатися до трибуналу по MH17 на рівні ООН»

Зразки ґрунту, зібрані в норвезькій провінції Шпіцберген в Арктиці, показали присутність ферменту, який був виявлений в Індії в 2008 році, і який поки що рідко знаходять за межами лікарень.

Поширення цього ферменту ретельно контролюється, оскільки він дозволяє бактеріям набувати стійкість до бета-лактамних антибіотиків.

На думку дослідників, поява ферменту в Арктиці може бути пов’язаною з міграцією птахів або появою у цьому регіоні туристів.

Мапа Арктики

Мапа Арктики

Читайте також: «Арктика тане. Починаються змагання за її багатства»

Професор Девід Грем з Університету Ньюкасла вказує, що лише через три роки після виявлення небезпечного ферменту в водоймах Індії він розповсюдився на тисячі кілометрів, досягши практично незалюднених теренів.

За словами професора Грема, це означає, що знаходження способу боротьби зі стійкими до антибіотиків бактеріями стає глобальною проблемою.

Поява супербактерій викликана широким застосуванням антибіотиків не тільки в медицині, але і в тваринництві.

Читайте також: «Велика Британія занепокоєна збільшенням російської активності в Арктиці»

Британський міністр охорони здоров’я Метт Хенкок попередив в Давосі, що поява супербактерій є настільки ж небезпечною для світу, як глобальне потепління або війни.

Корабель в Арктиці

Корабель в Арктиці

Be the first to comment on "В Арктиці виявили супербактерії"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**