Візит радника Трампа до Москви завершив епоху стратегічного партнерства США та Росії

Джон БолтонДжон Болтон

Подорож Джона Болтона до російської столиці фактично завершила епоху стратегічного партнерства між США та Росією, яка розпочалася після розпаду СССР і стала першим кроком до нової моделі відносин, — пише російська газета «Коммерсант», коментуючи візит до Росії радника президента США з питань національної безпеки.

Читайте також: «Росія відповіла на санкції США проти телеканалу RT»

Дводенний візит Джона Болтона до Росії закінчився у вівторок.

Періодичне видання визнає, що Болтон намагався зняти напругу в американсько-російських відносинах. У той же час газета зазначає, що місія радника Трампа була критично оцінена російськими експертами.

«На їхню думку, поїздка Болтона до російської столиці фактично завершила еру стратегічного партнерства між США та Росією, яка розпочалася після розпаду Совєтського Союзу і стала першим кроком на шляху до нової моделі відносин — взаємного стратегічного стримування», — повідомляє «Коммерсант».

Вашингтон

Вашингтон

Такої думки серед інших дотримується цитований газетою Владімір Васильєв з Інституту США і Канади Російської академії наук (РАН). Він зазначив, що планований вихід США з системи РСМД має не тільки військовий, але і політичний вимір.

«Йдеться не тільки про ракети і боєголовки. Відмовляючись від угоди РСМД, яка раніше була частиною фундаменту партнерства, США переміщує Росію до категорії країн, що не мають політичної легітимності, таких як Північна Корея…», — вважає Васильєв.

Читайте також: «Росія втрачає мільярди на американських санкціях»

Щоденна газета «Вєдомості» наводить думку Міхаіла Барабанова з журналу «Moscow Defense Brief», на думку якого Вашингтон вирішив вийти з системи РСМД, щоб отримати конкретну військову перевагу. З цієї причини робота над ракетами середньої дальності виглядає неминучою, — прогнозує Барабанов.

Експерт Стокгольмського інституту досліджень миру (SIPRI) Пьотр Топічканов у своєму коментарі для «Вєдомостєй» зазначив, що зараз важливо, чи вдасться зберегти ще одну угоду про роззброєння, підписану Росією та США, так званий новий START, який передбачає обмеження до 1550 боєголовок, які розміщуються на міжконтинентальних балістичних ракетах. Ця угода, укладена в 2011 році, закінчується 2021 року.

Ракета IRBM

Ракета IRBM

Як зазначають «Вєдомості», Болтон не привіз до Москви офіційного повідомлення про вихід США з системи РСМД. Тим не менш, він повідомив, що таке рішення неминуче і що доля системи вирішена наперед, — підкреслює видання.

Читайте також: «США починає боротися з Росією новим способом»

Договір про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (РСМД) був підписаний 8 грудня 1987 року у Вашингтоні керівниками США та тодішнього СССР Рональдом Рейганом та Міхаілом Горбачовим. Він передбачав ліквідацію ядерних ракет середнього (MRBM) та малого (IRBM) радіусу дії, а також забороняв їх виробництво, зберігання та використання.

 

Be the first to comment on "Візит радника Трампа до Москви завершив епоху стратегічного партнерства США та Росії"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**