Відтік капіталу з Росії виріс майже втричі

СанкціїСанкції

Темпи відтоку капіталу з Росії продовжують зростати. З січня по липень 2018 року російські підприємці вивели з країни 21,5 млрд доларів США (порівняно з 8,7 млрд доларів за перші сім місяців 2017 року). З січня по серпень відтік капіталу зріс до 26,5 млрд доларів США, порівняно з 9,6 млрд доларів за аналогічний період минулого року, повідомляється у звіті Центрального банку Росії.

Читайте також: «Росія втрачає мільярди на американських санкціях»

Так, за перші вісім місяців 2018 року загальний обсяг чистого відтоку капіталу з приватного сектору виявився у 2,76 рази вищим, ніж у січні-серпні 2017 року. З січня по липень 2018 року різниця була менше, ніж у 2,5 рази, порівняно з тим же періодом 2017 року.

Спочатку Центральний банк Росії прогнозував, що відтік капіталу з Росії складе 19 мільярдів доларів у 2018 році, але через санкції цей прогноз підвищився до 30 мільярдів доларів.

Читайте також: «Росія збирається боротися з «українським піратством» на морі»

На початку вересня 2018 року Міністерство економічного розвитку більш ніж удвічі збільшило прогноз щодо відтоку капіталу: з 18 млрд до 41 млрд доларів. Міністерство зазначило, що посилення грошово-кредитної політики Федеральної резервної системи США та зміцнення зовнішньоторговельних обмежень негативно вплинули на готовність інвесторів інвестувати в економіку країн, що розвиваються.

Федеральна резервна система США

Федеральна резервна система США

 

 

Be the first to comment on "Відтік капіталу з Росії виріс майже втричі"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**