Вчені стверджують, що наступні п’ять років можуть бути значно теплішими за попередні

Клімат на Землі поступово міняється не в кращий бікКлімат на Землі поступово міняється не в кращий бік

Останні чотири роки стали найтеплішими відтоді, як метеорологи почали реєструвати температурні коливання, й тепер, згідно з новим науковим прогнозом, наступні п’ять також, ймовірно, будуть «аномально теплими», навіть більше того: стійке зростання глобального потепління відбуватиметься саме по собі.

Читайте також: «Зміна клімату може спровокувати чергове Велике переселення народів»

Також на людство може очікувати ще один рекордно теплий рік, навіть тепліший за 2016-й.

Це може включати підвищений ризик екстремальних температур і теплих течій в деяких районах Світового океану, що нещодавно спричинило руйнування коралових рифів у тропіках.

«Ми виявили, що протягом наступних п’яти років існує висока ймовірність появи аномально теплого клімату, проте в зимовий період спостерігатиметься аномальний холод», — говорить Флоріан Севелєк, вчений з Національного центру наукових досліджень Франції, який співавтором дослідження, опублікованого в Nature Communications разом з Сібрено Дрійфотом з Саутгемптонського університету у Великій Британії.

16 з 17 найбільш теплих років в історії були протягом періоду, який почався у 2000 році

16 з 17 найбільш теплих років в історії були протягом періоду, який почався у 2000 році

Земля нагрівається, але це не означає, що кожен рік буде теплішим за попередній. Скоріше за все, існує загальна тенденція до потепління, тобто кожне наступне десятиріччя може бути теплішим за попереднє.

Одним з ключових чинників, що визначають температуру року, є те, що вчені іноді називають «внутрішньою мінливістю» клімату, на відміну від парникових газів, які виробляє людство.

Новий прогноз на 2018-2022 роки передбачає, як саме проявиться ця природна мінливість.

Читайте також: «У Пакистані температура досягла +50ᵒ С»

Наприклад, під час глобального потепління протягом 2000-х років внутрішні чинники, такі як коливання земних океанів, допомогли зберегти планету дещо прохолоднішою, ніж це мало бути в іншому випадку, і зменшити темпи потепління.

Однак ці ж внутрішні чинники можуть давати і зворотній ефект, стверджується в новому дослідженні.

Якщо припустити, що темпи глобального потепління збережуться, то це означає, що температури, які і так зростають, отримають додаткову динаміку.

Наслідки кліматичних змін

Наслідки кліматичних змін

Дослідження містить дані з 10 моделей зміни клімату для визначення того, як природні чинники впливають на температуру на планеті.

Ці ж самі моделі використовуються, щоб побачити, як зазначені чинники відтворюватимуться протягом наступних п’яти років.

Важливо підкреслити, що результат — це прогноз, який ґрунтується на ймовірності, а не на певному результаті.

Дослідження показало, що існує 58% ймовірності, що загальна температура на Землі від 2018 до 2022 років буде аномально теплою.

Читайте також: «Метеорологи передбачають, що 2018 рік буде найтеплішим»

Нинішній 2018 рік буде достатньо теплим, хоча і не рекордним.

Be the first to comment on "Вчені стверджують, що наступні п’ять років можуть бути значно теплішими за попередні"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**