Вчені розробляють крихітні об’єктиви, які зроблять віртуальну реальність ще більш реальною

Віртуальна реальністьВіртуальна реальність

З часом технологічні рішення стають більш мініатюрними, оскільки вчені знаходять способи зменшити розмір і вагу без шкоди для якості. Але оптичні лінзи, які використовуються у багатьох пристроях: від камер до мікроскопів, значною мірою були позбавлені цієї, здавалося б, неминучої тенденції.

Читайте також: «Інформаційні війни в українському контексті»

Однак зараз ми переживаємо революцію в оптичних технологіях. Металенти — це крихітні плоскі пристрої зі спеціально розробленими наноструктурами для фокусування світла. Вони по суті імітують спосіб роботи традиційних кривих лінз, використовуючи лише невелику частину простору.

Дотепер металенти були обмежені в спектрі світла. Проте в нещодавно опублікованому дослідженні описується крихітна, новаторська лінза, розроблена дослідниками Гарвардського університету, яка може зосередити весь видимий спектр світла на окремій точці з високою роздільною здатністю. Раніше для цього були потрібні декілька традиційних лінз.

Фокусування всього видимого спектра, у тому числі білого світла, є важким, оскільки кожна хвиля відрізняється довжиною, різними кольорами та рухається через матеріали з різною швидкістю.

Металенти

Металенти

Читайте також: «Washington Post: Північна Корея купує технології виробництва біологічної зброї»

Це призводить до спотворень, відомих як хроматичні аберації. Щоб пом’якшити ці недоліки, камери та інші оптичні прилади оснащені криволінійними лінзами різної товщини, що збільшує вагу та розмір пристроїв.

«Металени мають переваги над традиційними лінзами», — говорить Федеріко Капассо, провідний науковець Гарвардського інженерно-прикладного університету ім. Джона А. Полсона. «Металени тонкі, легко виготовляються та економічно ефективні. Цей прорив поширює дані переваги у всьому видимому діапазоні світла. Це наступний великий крок».

Нові тонкі металенти використовують масиви крихітних наноструктур, виготовлених з діоксиду титану, щоб однаково сфокусувати світло, так що всі хвилі доходять до фокусної точки одночасно, усуваючи хроматичні аберації.

Незважаючи на те, що технологія перебуває на стадії розробки, якість зображень, одержаних за допомогою металентів, перевищує якість зображень, створюваних традиційними лінзами. Крім того, завдяки своєму крихітному розмірі та менш складній формі, вони будуть набагато простішими для масового виробництва, ніж зігнуті лінзи.

Гарвардський університет

Гарвардський університет

Читайте також: «Потенціал українського енергетичного сектора і системні ризики»

Тепер залишилося об’єднати об’єктиви в загальні оптичні пристрої, такі як камери, і розширити конструкцію до діаметра близько 1 см, що може відкрити нові можливості для використання металентів у захисних окулярах віртуальної реальності та інших нових технологіях.

Be the first to comment on "Вчені розробляють крихітні об’єктиви, які зроблять віртуальну реальність ще більш реальною"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**