Вчені показали зображення космічного об’єкта, який ніхто не може пояснити

Об’єкт ХогаОб’єкт Хога

Астрономи показали, як виглядає незвичайна космічна структура під назвою «об’єкт Хога». Йдеться про галактику, яка знаходиться всередині ще однієї, яка, в свою чергу, знаходиться всередині третьої. Об’єкт розташований від нас на відстані 600 млн світлових років у сузір’ї Змії.

Читайте також: «Прем’єр Індії: До 2022 року ми запустимо людину в космос»

Вперше цей «галактичний рол» був відкритий у 1950 році Артуром Хогом. Відтоді вчені намагаються вирішити його загадку. Зображення структури було отримано космічним телескопом Hubble і оброблено Бенуа Бланко. Об’єкт простягається на 100 000 світлових років і являє собою ідеальне кільце з блакитних зірок навколо більш щільної сфери жовтих зірок. У темному проміжку між двома галактиками видно третій кільцеподібний об’єкт, скоріше за все, розташований на ще більшій відстані від Землі.

Live Science

Live Science

Читайте також: «Трамп оголосив про створення підрозділу для захисту інтересів США в космосі»

Кільцеві галактики становлять менше 0,1% всіх відомих галактик і вивчати їх досить складно. Сам Хог припустив, що своєрідну будову було обумовлено лише оптичною ілюзією, викликаною ефектом гравітаційного спотворення світла. Однак більш пізні дослідження цю гіпотезу спростували.

Читайте також: «Шпигунство в космосі. Росіяни підслуховували французів»

Відповідно до загальноприйнятої теорії, колись об’єкт Хога був спіральною галактикою, але в якийсь момент зіткнувся зі своїм сусідом. На думку вчених, це сталося понад 3 млрд років тому, пише Live Science. На даний момент об’єкт Хога залишається найбільшою астрономічної загадкою.

Супутник

Супутник

 

Be the first to comment on "Вчені показали зображення космічного об’єкта, який ніхто не може пояснити"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**