Вчені отримали ембріон гібриду вівці та людини

Гібрид ембріону вівці та людиниГібрид ембріону вівці та людини

Дослідники одержали перший гібрид ембріону вівці та людини, який в майбутньому може стати джерелом отримання органів.

Читайте також: «Глобальне потепління веде до зменшення розміру птахів»

З цією метою вчені створили першу химерну вівце-людину, вносячи людські стовбурові клітини в ембріон вівці. У результаті була отримана гібридна істота, яка проте має понад 99% від вівці.

«Частка людських клітин дуже мала. І це не схоже на свиню з людським обличчям або людським мозком», — зазначив біолог зі стовбурових клітин Хіро Накаучі зі Стенфордського університету під час презентації дослідження, яке відбулося в Остіні, штат Техас. Він пояснює це кількістю людських клітин, з яких одна припадає лише на приблизно 10 000 клітин в ембріоні вівці.

Дослідження ґрунтується на попередніх експериментах тієї самої команди вчених, яка успішно вирощувала клітини людини в свинячих ембріонах на ранніх стадіях у лабораторії, створюючи гібриди свиней, які дослідники назвали «міжвидовими химерами».

Хоча такі експерименти є суперечливими, вони в один чудовий день можуть забезпечити порятунок тисячам людей, які перебувають у списках пожертвувань життєво важливих органів. Більшість з яких вмирає перед тим, які їм знайдуть сумісні органи, — пояснюють дослідники.

Остін

Остін

«Навіть сьогодні найкращі органи (за винятком тих, які походять з ідентичних близнюків) діють не дуже довго, оскільки імунна система постійно атакує їх», — каже Пабло Росс, один з біологів із Каліфорнійського університету.

Читайте також: «Згідно з дослідженням, 73% риби в Північно-Західній Атлантиці має в кишках пластик»

Хоча до цього ще далеко, але органи, вирощені в міжвидових химерах, можуть бути одним із способів отримання достатньої кількості матеріалу для задоволення попиту — шляхом пересадки, скажімо, гібридизованої підшлункової залози від вівці чи свині до пацієнта.

Як вважають дослідники, щоб трансплантати працювати, принаймні один відсоток клітин ембріона повинен бути від людини.

Проте зрозуміло, що підвищення людського співвідношення в химері також неминуче посилює етичні сумніви щодо такого створіння.

Стенфордський університет

Стенфордський університет

«Якщо наші результати покажуть, що усі людські клітини потрапляють до мозку тварини, то ми ніколи не зможемо просунутися вперед. Немає ніяких простих відповідей на ті етичні питання, які піднімаються подібними дослідженнями, але якщо в США кожні 10 хвилин когось додають до списку на трансплантацію, то ми не повинні нехтувати можливостями того, що химери колись можуть зробити для нас, — каже Росс. — Усі ці підходи суперечливі, і жоден з них не є досконалим, але вони дають надію людям, які помирають щодня. Нам потрібно вивчити всі можливі альтернативи для забезпечення органами смертельно хворих людей».

Читайте також: «В Україні видали книгу «Як облаштувати Росію» після її розпаду»

Висновки були представлені на щорічній зустрічі Американської асоціації сприяння розвитку науки в Остіні (штат Техас, США).

Be the first to comment on "Вчені отримали ембріон гібриду вівці та людини"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**