Вчені обрахували масу галактики Чумацький Шлях

Чумацький ШляхЧумацький Шлях

Американським і європейським вченим вдалося розрахувати приблизну масу Чумацького Шляху, — повідомляє Європейське космічне агентство. На підставі вимірів, виконаних телескопами — американським «Габбл» та європейським «Гея» — було підраховано, що галактика, в якій перебуває наша Сонячна система, має масу в півтора мільярди сонячних мас. Її центр знаходиться на відстані 29 000 світлових років від Землі.

Читайте також: «Вчені виявили найстаріші галактики Всесвіту»

Європейське космічне агентство пояснює, що дотеперішні труднощі при обчисленні маси галактики були пов’язані з тим, що в ній біля 90% становить так звана темна матерія, існування якої підтверджують лише гравітаційні ефекти.

«Неможливо безпосередньо виявити темну речовину», — пояснює Лора Уоткінс з Європейської Південної Обсерваторії. Вона додала, що власне в цьому полягає головна складність у вимірюванні маси Чумацького Шляху, тому що неможливо точно виміряти те, чого не можна побачити.

Дослідники обійшли цю перешкоду, вимірявши швидкість груп зірок, що обертаються навколо Чумацького Шляху.

Читайте також: «Індійські вчені відкрили планету, де рік становить 9,5 днів»

За даними агентства, нове вимірювання допоможе краще зрозуміти вплив темної матерії на формування і розвиток галактик, а також вирішити численні космологічні проблеми.

Земля

Земля

Be the first to comment on "Вчені обрахували масу галактики Чумацький Шлях"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**