Вчені з’ясували, що австралійські хижі птахи вміють користуватися вогнем

Австралійська саваннаАвстралійська саванна

Австралійські птахи вже у незапам’ятні часи навчилися користуватися вогнем. Дотепер це вміння приписувалося виключно людям, — повідомляє журнал Journal of Ethnobiology.

Читайте також: «Угорщина хоче запровадження місії ОБСЄ на Закарпатті»

Три види птахів, які вміють користуватися вогнем, це: чорний шуліка (Milvus migrans), шуліка-свистун (Haliastur sphenurus) і бурий сокіл (Falco berigora).

В опублікованій в 1963 році книзі Дугласа Локвуда «Я, абориген» орнітолог Боб Госфорд з Central Land Council в Аліс-Спрінгс наводить зібрані в 2011-2017 роках свідчення багатьох людей — в тому числі Діка Евссена (Tropical Australian Media) і Натана Фергюсона (Northern Territory Fire and Rescue Service). Більша частина інформації походить від аборигенів, які борються з природними вогнищами на півночі Австралії.

Дуглас Локвуд

Дуглас Локвуд

Читайте також: «Австралія остерігається напливу китайських грошей»

Свідки бачили птахів, що несуть в кігтях або дзьобах палаючі сучки і скидають їх, щоб викликати пожежу. Ця поведінка стосується як окремих птахів, так і таких, що діють спільно. Пожежа виганяє із заростей потенційну здобич — менших птахів, ящірок і комах. Хижаки хапають їх або поїдають тіла тварин, загиблих від вогню.

Можливо, що птахи почали використовувати вогонь раніше, ніж люди. Їхня поведінка, яку тубільці спостерігали вже 40 000 років тому, була навіть відображена в ритуальних танцях аборигенів. Багато років білі дослідники скептично ставилися до цієї дивовижної інформації.

Читайте також: «Криза австралійського мультикультуралізму»

На думку автора публікації, одержані знання посприяють кращому розумінню еволюції тропічних саван та допоможуть розгадати походження використання вогню людьми. Дотепер причинами пожеж вважалися лише удари блискавок та людська діяльність.

Journal of Ethnobiology

Journal of Ethnobiology

 

Be the first to comment on "Вчені з’ясували, що австралійські хижі птахи вміють користуватися вогнем"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**