Вчені з’ясували, чому Місяць відділився від Землі 4 мільярди років тому

У прадавні часи Земля була під меншим впливом припливівУ прадавні часи Земля була під меншим впливом припливів

Космічне тіло, яке ми називаємо Місяцем, було сформоване гігантським об’єктом, що розбився об земну кору. У новому дослідженні йдеться про те, як Місяць міг повільно відділитися від Землі близько 4 мільярдів років тому.

Читайте також: «Науковці відтворили обличчя людини, яка жила 10 тис. років тому»

Динамічна імітаційна модель показує, як Місяць повільно відділився від крижаної Землі, при цьому Сонце давало на 30% менше тепла, ніж тепер.

Крім цього, останнє дослідження також допомагає пояснити екваторіальну скам’янілу опуклість Місяця, яка є товстішою, ніж мала б бути.

«Скам’яніла опуклість Місяця може зберігати секрети ранньої еволюції Землі», — стверджує провідний дослідник Шицзе Чжун з Колорадського університету в Боулдері.

Нині Місяць віддаляється від нашої планети приблизно на 4 сантиметри на рік, тому обертання Землі поступово сповільнюється, і земні дні стають дедалі довшими.

Модель, яку придумали дослідники, демонструє повільне розділення Землі та Місяця протягом декількох сотень мільйонів років.

Вчені припускають, що в прадавні часи Земля була під меншим впливом припливів, ніж сьогодні, а більша частина води на планеті була в замороженому вигляді.

Місяць

Місяць

«Гідросфера Землі, якщо вона тоді існувала, можливо, була повністю заморожена, що спричинило відсутність припливів або тертя», — говорить Чжун.

Читайте також: «Вчені створили супердеревину, здатну замінити сталь»

Це, в свою чергу, приводить до висновку, що Сонце давало набагато менше тепла, ніж зараз, через що Земля була більш холодною планетою.

Концепція крижаної Землі та прохолоднішого Сонця була запропонована вченими дещо раніше. Важко зрозуміти, що відбувалося 4 мільярди років тому, хоча нові дослідження дають цікаві дані.

Одна із загадок полягає в тому, чому Місяць є більш плоским на своїх полюсах і більш широким на екваторі, ніж це має бути з огляду на його обертання та швидкість. Це була проблема, яку вперше підняв французький математик і фізик П’єр-Саймон Лаплас 200 років тому.

Більшість вчених вважають, що опуклість виникла тоді, коли Місяць був гарячішим, більшим і ближчим до Землі, ніж зараз. У той час коли Місяць витягувався з нашої планети, надлишок матерії поступово застигав.

У новому дослідженні була розроблена модель, що показує, як крижана Земля та Місяць повільно розділяються.

Сонце давало набагато менше тепла, ніж зараз, через що Земля була більш холодною планетою

Сонце давало набагато менше тепла, ніж зараз, через що Земля була більш холодною планетою

Тепер дослідники хочуть уточнити час цього процесу, дослідивши період від 3,8 млрд до 4,5 млрд років тому.

Самі вчені визнають, що залишається багато незрозумілого, як це відбувалося.

Хоча немає прямих доказів, але дослідники роблять такий висновок: «Наша модель формування скам’янілої опуклості дає нові унікальні уявлення про клімат та навколишнє середовище на поверхні ранньої Землі».

Читайте також: «Вчені з’ясували, що австралійські хижі птахи вміють користуватися вогнем»

Дослідження було опубліковане в Geophysical Research Letters.

 

 

Be the first to comment on "Вчені з’ясували, чому Місяць відділився від Землі 4 мільярди років тому"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**