Вчені встановили, що викликало епідемію чуми в середньовічній Європі

Середньовічне містоСередньовічне місто

Дослідники з Університету Осло провели дослідження з метою виявлення причин виникнення епідемії чуми у середньовічній Європі. Аналізуючи історію розповсюдження хвороби, вони дійшли до висновку, що переносниками вірусу були не пацюки, як вважалося дотепер, а лише людські блохи та воші. Результати своїх досліджень вони опублікували в науковому журналі PNAS.

Читайте також: «Провокація московських попів може дестабілізувати внутрішню ситуацію в державі»

Норвезькі дослідники ретельно вивчали середньовічні хроніки та літописи. Предметом їх аналізу стала епідемія чуми у найбільших європейських містах. На підставі зібраних історичних та демографічних даних дослідники створили спеціальну математичну формулу, яка дозволила їм розрахувати, наскільки швидко поширювалося захворювання та визначити рівень смертності.

Щури

Щури

Читайте також: «У США зростає смертність серед молоді»

Результати досліджень чітко показали, що переносниками захворювання не могли бути повсюдно поширені щури, як вважалося раніше. У середньовічних містах функціонувала абсолютно інша модель передачі чуми — через людські воші та блохи. Норвезькі вчені назвали цю модель головним джерелом хвороби.

Читайте також: «В Європі зростає число хворих на СНІД»

Розповсюдження чуми в Європі в XIV столітті призвело до смерті майже 30% населення Старого Континенту. У меншій мірі спалахи захворювання траплялися і пізніше. Розвиток медицини, а також посилення обізнаності та підвищення уваги до особистої гігієни звели до мінімуму ймовірність чергового спалаху епідемії. Незважаючи на це, лікарі у всьому світі все ще вважають чуму одним з найбільш небезпечних захворювань.

Характерна маска, яка мала захищати лікарів від чуми

Характерна маска, яка мала захищати лікарів від чуми

 

Be the first to comment on "Вчені встановили, що викликало епідемію чуми в середньовічній Європі"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**