Вчені виявили найстаріші галактики Всесвіту

Чумацький ШляхЧумацький Шлях

Найменші супутникові галактики, що рухаються навколо нашої галактики «Чумацький Шлях», є одними з перших.

Читайте також: «У астронавта, який провів рік у космосі змінилося ДНК»

Наукова група з Інституту обчислювальної космології (Даремський університет) та Гарвардсько-Смітсонівського центру астрофізики знайшла докази того, що найменші супутникові галактики, які кружляють навколо нашої галактики Чумацький Шлях, є одними з перших галактик, котрі сформувалися у Всесвіті.

Вчені зазначають, що це відкриття — «надзвичайно захоплююче». Вони пояснили, що виявлення найстаріших галактик Всесвіту, що рухаються навколо Чумацького Шляху, «є еквівалентом знаходження останків перших людей, котрі населяли Землю».

Галактики, які називаються Segue-1, Bootes I, Tucana II та Ursa Major I насправді є одними з перших, які коли-небудь сформувалися. На думку вчених, їх вік становить понад 13 мільярдів років.

Вчені пояснили: «Коли Всесвіту було біля 380 тис. років, утворилися перші атоми. Це були атоми водню — найпростішого елементу в періодичній таблиці. Атоми зібралися в хмари, поступово почали охолоджуватися і осідати у невеликі купки або «гало» темної матерії, що виникла після Великого вибуху».

Даремський університет

Даремський університет

Читайте також: «2018-й обіцяє бути роком польотів у космос, організованих приватними космічними компаніями»

«Фаза охолодження, відома як «Космічна темна ера», тривала біля 100 млн років. Зрештою, газ, що охолоджувався всередині гало, став нестабільним і почав утворювати зірки. Ці об’єкти були першими галактиками, які коли-небудь формувалися».

Вчені виявили дві групи супутникових галактик, що обертаються навколо Чумацького Шляху. Перша складається з галактик, які утворилися під час «Космічної темної ери», а другу становлять галактики, котрі сформувалися сотні мільйонів років по тому.

Професор Карлос Френк, директор Інституту обчислювальної космології Даремського університету, сказав: «Виявлення перших галактик, які утворилися у нашому Всесвіті, що рухаються навколо Чумацького Шляху, є астрономічним еквівалентом знаходження останків перших людей, котрі населяли Земля. Це надзвичайно захоплююче».

Доктор Совнак Боз, який є науковим співробітником Гарвардсько-Смітсонівського центру астрофізики, зазначив: «Гарний аспект цієї роботи полягає в тому, що тут відбувається взаємодоповнення теоретичних моделей та реальних даних».

Гарвардсько-Смітсонівський центр астрофізики

Гарвардсько-Смітсонівський центр астрофізики

Доктор Аліс Дейсон, який є науковим співробітником Даремського університету, додав: «Це чудовий приклад того, як спостереження найменших карликових галактик, що обертаються навколо нашого Чумацького Шляху, можуть бути використані для вивчення раннього Всесвіту».

Читайте також: «До Землі наближається незвичний астероїд»

Їхні висновки були опубліковані в Astrophysical Journal.

Be the first to comment on "Вчені виявили найстаріші галактики Всесвіту"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**