Вчені виявили зв’язок між депресією та особливостями мовлення людини

Clinical Psychological ScienceClinical Psychological Science

Згідно з нещодавнім дослідженням, опублікованим в Clinical Psychological Science, є певні «маркери», які можуть вказувати на симптоми клінічної депресії. Дослідники застосували методи автоматизованого аналізу тексту, щоб охопити великі обсяги повідомлень на 63 інтернет-форумах з більш ніж 6400 членами, вишукуючи певні слова та фрази. Увага також зверталася на середню довжину речення, граматичні моделі та інші фактори.

Читайте також: «Вчені описали з чого складатиметься раціон людини через 30 років»

Дослідники виявили, що використання (або надмірне використанням) людиною займенника першої особи може дати певне уявлення про стан її психічного здоров’я. Люди з клінічною депресією зазвичай більше використовують займенник першої особи «я» і менше займенники третьої особи «він», «вона», «вони».

Мухаммед аль-Мосаї, доктор філософії і кандидат психологічних наук в Університеті Редінга та керівник дослідження, пише: «Ця схема використання займенників говорить про те, що люди з депресією більше зосереджені на самих собі, і менше пов’язані з іншими. Дослідники вважають, що займенники насправді більш надійні при виявленні депресії, ніж негативні емоційні слова».

Люди з клінічною депресією зазвичай більше використовують займенник першої особи

Люди з клінічною депресією зазвичай більше використовують займенник першої особи

Читайте також: «Вчені створили супердеревину, здатну замінити сталь»

Проте залишається незрозумілим, чи люди, які більше зосереджені на собі, схильні до депресії чи депресія переключає увагу людини на себе. Можливо, що люди з депресією також більше використовують негативні дескриптори, такі як «одинокий» та «жалюгідний».

Але, зауважує Аль-Мосаї, навряд чи це буде важливою підказкою при дослідженні мовлення для оцінки клінічної депресії. Набагато кращими показниками, за його словами, є наявність «абсолютистських слів» в мовленні, таких, як «завжди», «постійно» та «повністю». Коли вони надмірно використовуються, то, як правило, вказують на те, що хтось має «чорно-білий погляд на світ», говорить Аль-Мосаї. Аналіз публікацій на різних інтернет-форумах показав, що абсолютистські слова були на 50% більш поширені на форумах з тривогою та депресією, і на 80% більше поширені на форумах про суїцидальні ідеї.

Університет Редінга

Університет Редінга

Читайте також: «Вчені встановили, що викликало епідемію чуми в середньовічній Європі»

Дослідники сподіваються, що ці типи класифікацій, одержані за допомогою комп’ютеризованих методів, стануть у пригоді в клінічних дослідженнях.

Be the first to comment on "Вчені виявили зв’язок між депресією та особливостями мовлення людини"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**