ВРУ запровадила квоти на українську мову в телеефірі

ВРУВРУ

Верховна Рада ухвалила в другому читанні та в цілому законопроект, який передбачає встановлення квот на телепрограми українською мовою.

Читайте також: «Верховна Рада схвалила закон про реструктуризацію валютних кредитів для населення»

На ранковому засіданні у вівторок, 23 травня, за проект № 5313 «Про внесення змін до деяких законів України щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації» проголосували 269 депутатів.

Проти виступали нардепи з «Опозиційного блоку». Зокрема депутат Михайло Папієв заявив про «перехід до тоталітаризму» та пообіцяв подати постанову про скасування закону.

Депутати з «Самопомочі» пропонували зробити закон ще жорсткішим та закликали прийняти також комплексний закон про українську державну мову.

У законі йдеться про 75% державної мови для загальнонаціональних телеканалів, 50% — для регіональних, а також 75% державної мови для програм новин на ТБ.

Законом пропонується внести зміни до низки законів України, в тому числі «Про засади державної мовної політики» (Колесніченка-Ківалова), а також до статті 10 Закону «Про телебачення і радіомовлення» — з метою закріплення законодавчих гарантій використання державної мови для здійсненні телерадіомовлення, встановлення мінімальної частки телевізійних передач державною мовою».

ВРУ

ВРУ ухвалила в другому читанні та в цілому законопроект, який передбачає встановлення квот на телепрограми українською мовою

Читайте також: «Верховна Рада планує скасувати безвізовий режим з Росією»

Законопроектом зокрема встановлено, що передача вважається виконаною державною мовою, якщо всі репліки ведучих виконані державною мовою. При цьому допускається використання інших мов без дублювання та озвучення при репортажах з місця подій, коментарях запрошених осіб тощо.

Передбачено, що совєтські фільми, зняті до проголошення Україною незалежності 1991 року, не потрапляють у квоти: вони субтитруються державною мовою, але не дублюються нею.

Голова Комітету ВР з питань свободи слова й інформаційної політики Вікторія Сюмар підкреслила, що закон є продуктом компромісу між різними фракціями і політичними групами, тож моніторинг дотримання квот буде здійснюватись не подобово, а потижнево.

Пропозиція щодо подобового моніторингу, озвучена Ганною Гопко, набрала 180 голосів.

Закон вступає в силу через чотири місяці після підписання. При цьому фактично передбачено річний перехідний період впровадження квот («Опоблок» пропонував три роки).

Запроваджено жорсткі санкції і штрафи для порушників закону. «Штрафи — 5% [ліцензійного збору]», — сказала Вікторі Сюмар.

Вікторія Сюмар

Вікторія Сюмар

Читайте також: «Рада ЄС схвалила введення безвізового режиму з Грузією»

Після голосування вона заявила в коментарі журналістам, що частина депутатів отримувала СМС-повідомлення із закликом не підтримувати проект, частина — встала і пішла, «але у власників каналу «Інтер» сьогодні немає контролю над українським парламентом, і це добре».

Нагадаємо, восени минулого року набув чинності закон про квоту українських пісень у радіоефірі.

 

 

Be the first to comment on "ВРУ запровадила квоти на українську мову в телеефірі"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**