ВООЗ: Щонайменше 250 000 людей щорічно вмирають внаслідок кліматичних змін

Наслідки кліматичних змінНаслідки кліматичних змін

Кліматичні зміни можуть «зупинити та відмінити» прогрес, досягнутий у сфері охорони здоров’я протягом останнього століття, — занепокоєні представники ВООЗ.

Читайте також: «Вчені стверджують, що наступні п’ять років можуть бути значно теплішими за попередні»

У 2014 році Всесвітня організація охорони здоров’я підрахувала, що кліматичні зміни призведуть до поширення малярії, діареї, проблем з кровообігом та недоїданням, а в 2030-2050 роках у світі збільшиться щорічна кількість смертей.

Зараз співавтор цієї доповіді, сер Ендрю Гейнс, стверджує, що 250 000 щорічних додаткових смертей через кліматичні зміни є «консервативними оцінками». Про це Гейнс пише на сторінках журналу New England Journal of Medicine. На його думку, через зміни клімату щорічно може вмирати набагато більше людей.

Читайте також: «Світовий банк: Кліматичні зміни змусять до міграції 143 млн осіб»

New England Journal of Medicine

New England Journal of Medicine

«Ми вважаємо, що вплив кліматичних змін на здоров’я є набагато складнішим для оцінки через переселення людей, пов’язане з такими факторами, як виробництво продуктів харчування та зернових культур, що обмежить продуктивність фермерів у тропічних регіонах, чого ми раніше не брали до уваги», — пояснив британський епідеміолог Гейнс.

Згідно зі звітом ВООЗ, до 2030 року кліматичні зміни можуть підштовхнути 100 мільйонів людей до крайньої бідності, що також позначиться на кількості смертей.

Очікується, що на здоров’я людини вплине зменшення запасів питної води, вирубка лісів на великих територіях, надмірний вилов риби, зниження біорізноманіття, забруднення океанських вод та поширення інвазійних видів.

Читайте також: «Зміна клімату може спровокувати чергове Велике переселення народів»

За словами Гейнса, «майбутні покоління озиратимуться назад і шкодуватимуть про шанси, які ми витратили на шляху до більш здорової та стабільної економіки, і питати, чому ми не почали діяти раніше».

 

 

 

 

Be the first to comment on "ВООЗ: Щонайменше 250 000 людей щорічно вмирають внаслідок кліматичних змін"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**