ВООЗ попереджає: Світові може загрожувати епідемія таємничої «хвороби X»

Вчені майже впевнені, що «хвороба Х» з’явитьсяВчені майже впевнені, що «хвороба Х» з’явиться

«Хвороба Х» — це збудник, який ще не виявлений, але вже був внесений до спеціального списку ВООЗ. Всесвітня організація охорони здоров’я вносить до нього майбутні потенційні епідемії, до яких ми зовсім не готові, — повідомляє Independent.

Читайте також: «У Бразилії виявили гігантські віруси, які видно неозброєним оком»

Вчені майже впевнені, що «хвороба Х» з’явиться, хоча ще не знайдено підтверджень щодо її існування. ВООЗ попереджає, що ми повинні бути готовими до цього. Її джерелом можуть бути існуючі віруси або «випущені» з лабораторії так звані зоонозні інфекції. Останній варіант, як видається, найбільш вірогідний, — повідомляє Independent, нагадуючи, що таке походження мають віруси Ебола, сальмонели та ВІЛ.

Telegraph

Telegraph

Читайте також: «Вчені встановили, що викликало епідемію чуми в середньовічній Європі»

Список, опублікований ВООЗ, також містить віруси Ебола, Зіка та SARS. Проте вперше в ньому з’являється таємнича «хвороба Х».

У випадку «хвороби Х» потужна епідемія може бути спричинена патогенами, про які нам ще не відомо, що вони можуть викликати хвороби у людей, говориться в заяві ВООЗ.

Читайте також: «Провокація московських попів може дестабілізувати внутрішню ситуацію в державі»

«Історія показує, що наступна велика епідемія, ймовірно, буде тим, що ми не бачили раніше», — сказав Telegraph науковий керівник ВООЗ Джон-Арне Роттінген. «Це може здатися дивним, позначати хворобу як «х», але головне — це впевненість, що ми будемо готові й план буде гнучким і доступним з точки зору вакцинації та діагностичних тестів», — пояснив він та зазначив, що необхідно розробляти заходи для захисту перед майбутньою епідемією.

Independent

Independent

Be the first to comment on "ВООЗ попереджає: Світові може загрожувати епідемія таємничої «хвороби X»"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**