Владу Мальти звинувачують у співробітництві з італійською мафією

ВалеттаВалетта

На минулому тижні журналісти видання «La Repubblica» звинуватили владу Мальти, що, незважаючи на заклики італійських урядовців, вона не протидіє контрабанді нафти з Лівії до країн Європейського Союзу. Ця справа була в центрі уваги деяких засобів масової інформації, що беруть участь у «Daphne Project», в рамках якого журналісти розслідують вбивство мальтійської журналістки Дафни Каруани Галізії, яка загинула восени 2017 року. Вона писала, серед іншого, про чорний бізнес на лівійській нафті, в якому, за словами сицилійських слідчих, бере участь один з мафіозних кланів Коза Ностри з Катанії.

Читайте також: «Українці у Південно-Африканській Республіці»

Контрабандна нафта перекачувалася між танкерами в Середземному морі менш ніж в 20 км від Мальти, а потім була «легалізована» у Валлетті через мальтійсько-лівійські торгові організації, які на папері оформлювали цей товар, наприклад, як нафту з Саудівської Аравії. Розрахунки між європейськими покупцями та лівійськими ватажками відбувалися за посередництвом офшорних компаній на Британських Віргінських островах.

Лівія

Лівія

Читайте також: «Геополітичний розподіл Європи на Північну та Південну зберігатиметься і надалі»

У 2017 році італійська поліція затримала мальтійця Даррена Дебоно (колишнього футболіста мальтійської національної збірної) за звинуваченням в організації контрабанди нафти з Лівії, але, не дивлячись на це, як пишуть журналісти з «Daphne Project» — мальтійська влада зробила дуже мало, щоб розслідувати справу.

Читайте також: «В Лівії за 400 доларів можна купити африканського мігранта»

Журналістське розслідування підозр щодо участі чиновників і політиків з Мальти у нафтовій афері було однією з найнебезпечніших тем журналістки Дафни Каруани Галізії. Вбивство жінки відбулося в стилі сицилійської мафії у результаті вибуху автомобіля, в якому вона їхала.

Танкер

Танкер

Be the first to comment on "Владу Мальти звинувачують у співробітництві з італійською мафією"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**