Виявилось, що супербактерії становлять більшу загрозу, ніж вважалося дотепер

Немає жодних ознак того, що в Європі зменшилися темпи поширення супербактерійНемає жодних ознак того, що в Європі зменшилися темпи поширення супербактерій

«Немає жодних ознак того, що в Європі зменшилися темпи поширення супербактерій, стійких до антибіотиків», — заявив у вівторок єврокомісар з питань охорони здоров’я та продовольчої безпеки Вітеніс Андрюкайтіс. Він підкреслив, що це гальмує лікування харчових отруєнь та інших бактеріальних інфекцій.

Читайте також: «Спека в Європі — дуже виразний сигнал щодо кліматичних змін»

Представляючи дані щодо стійкості до антибіотиків, Вітеніс Андрюкайтіс заявив, що це «тривожний сигнал» для всього регіону.

«Опублікована доповідь показує, що ми вступаємо в світ, в якому звичайні інфекції стають складнішими або іноді невиліковними», — підкреслив єврокомісар з питань охорони здоров’я та продовольчої безпеки.

Резистентність до лікарських засобів обумовлена, в першу чергу, зловживанням антибіотиками та іншими лікарськими засобами для боротьби з мікробами. Через погано проведену терапію бактерії еволюціонують і знаходять нові шляхи нейтралізації ліків.

Особливо тривожною є інформація про бактеріальну резистентність до багатьох лікарських засобів

Особливо тривожною є інформація про бактеріальну резистентність до багатьох лікарських засобів

Європейський центр профілактики та контролю захворювань (ECDC) та Європейське агентство з безпеки продуктів харчування (EFSA) підготували звіт на основі аналізу даних, зібраних у 2017 році у всіх 28 країнах ЄС.

Експерти виявили, що у випадку бактерій, подібних до Campylobacter, які можуть викликати у людей шлунково-кишкову інфекцію, так званий кампілобактеріоз — стійкість до антибактеріальних препаратів з групи фторхінолонів у деяких країнах вже є настільки високою, що практично неможливо лікувати антибіотиками важкі випадки.

Читайте також: «ВООЗ: Щонайменше 250 000 людей щорічно вмирають внаслідок кліматичних змін»

Палички сальмонел у людини також стають дедалі більш стійкими до фторхінолонів, а мультирезистентність (стійкість до принаймні трьох антимікробних препаратів) спостерігається у випадку сальмонельозу в людей та тварин.

Майк Качпоул (Mike Catchpole), який очолює дослідження ECDC, підкреслює, що особливо тривожною є інформація про бактеріальну резистентність до багатьох лікарських засобів. «Це означає, що тисячі пацієнтів у Європейському Союзі мають обмежені можливості для ефективної терапії у разі важких інфекцій», — зазначив він.

Про зростання опору бактерій на антибіотики нещодавно попереджала ВООЗ

Про зростання опору бактерій на антибіотики нещодавно попереджала ВООЗ

Про зростання опору бактерій, паразитів, вірусів і грибів на антибіотики, антивірусні засоби та антималярійні препарати нещодавно попереджала Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) та включила резистентність до антибіотиків до десятки найбільших загроз здоров’ю людей.

Як причину ВООЗ назвала надто часте призначення і застосування антибіотиків та інших препаратів, а також зловживання ними при розведенні тварин, яких вирощують на м’ясо.

Читайте також: «Сполучені Штати експортують ожиріння в інші частини світу»

«Це загрожує повернути нас до часів, коли ми були не в змозі лікувати такі інфекції, як пневмонія, туберкульоз, гонорея або сальмонельоз», — зазначає організація.

 

 

Be the first to comment on "Виявилось, що супербактерії становлять більшу загрозу, ніж вважалося дотепер"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**