Вища температура, більша вологість. Кліматичні зміни помітні у Великій Британії

Met OfficeMet Office

Десять найтепліших років в історії досліджень у Великій Британії були зафіксовані після 2002 року, попередив британський метеорологічний офіс (Met Office).

Читайте також: «На нас чекає «кліматичний апартеїд»? Звіт експерта ООН»

Відповідно до звіту «State of the British Climate», середня річна температура за останнє десятиліття зросла на 0,3 градуса Цельсія, порівняно із середнім показником 1981-2010 років та на цілих 0,9 градуса, порівняно з 1961-1990 роками.

Дослідники звернули увагу на 2018 рік. Це був рік, коли було зафіксовано кілька важливих погодних подій — серед інших літня теплова хвиля та зимова хвиля морозу, яку назвали «Східним звіром». 1 березня було зафіксовано рекордно високу максимальну температуру. Незважаючи на сильні морози, 2018 рік також був дуже теплим та увійшов до першої десятки найтепліших років.

2018 рік був також третім найбільш сонячним роком у Великій Британії, починаючи з 1929 року. Найбільші снігопади з’являються з 2010 року, але слід зазначити, що кількість снігу постійно зменшується з 1960-х років. Велика Британія також постраждала від десяти сильних буревіїв.

Глобальне потепління

Глобальне потепління

Дослідники також звернули увагу на зростання кількості опадів. За останнє десятиліття вони зросли на 13% влітку і на 12% взимку, порівняно з 1961-1990 роками.

Читайте також: «Гренландія поступово зникає»

«Зміна клімату — це не абстракція від майбутнього, це відбувається, і це вже є», — підкреслив один з авторів доповіді Майк Кендон.

Як зазначає газета «The Times», Met Office сподівається, що публікація детальних даних, заснованих на порівнянних ознаках, що датуються кінцем ХІХ століття, «переконає скептиків, які сумніваються у впливі викидів парникових газів, спричинених людиною на клімат».

У свою чергу «Guardian» писала, що британські дані підтверджують аналіз глобальних ознак щодо підвищення температури. Видання вказує, що цьогорічний липень є другим найтеплішим місяцем в історії вимірювань, а 2019 рік, скоріше за все, буде другим найтеплішим роком в історії.

Гарячі місяці вже перестали бути рідкісними

Гарячі місяці вже перестали бути рідкісними

У понеділок офіс підтвердив, що у четвер, 25 липня, була зафіксована найвища температура за всю історію вимірювань: у ботанічному саду в Кембриджі термометри показали 38,7 градусів Цельсія. Досі найвища температура була зафіксована у серпні 2003 року, коли у Фавершамі, графство Кент, на південному сході Англії, вона становила 38,5 градусів.

Читайте також: «Дерева у боротьбі з кліматичними змінами»

Тоді високі температури спричинили серйозні порушення в залізничному та повітряному сполученні. Частина залізничних компаній звернулася до пасажирів з проханням відкласти поїздки.

Be the first to comment on "Вища температура, більша вологість. Кліматичні зміни помітні у Великій Британії"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**