Випадки захворювання на рак у Нью-Йорку можуть бути пов’язані з Чорнобильською катастрофою

На Чорнобильській АЕС у 1986 році трапилась катастрофаНа Чорнобильській АЕС у 1986 році трапилась катастрофа

Дослідники виявили можливий зв’язок між виникненням надзвичайно рідкісного виду раку у Нью-Йорку та Чорнобильською катастрофою 1986 року в Україні.

Читайте також: «До Франції потрапили радіоактивні гриби з Білорусі»

Вони розпочали свої дослідження після того, як у 10 людей у Нью-Йорку діагностували вітреоретинальну лімфому, або ВРЛ, протягом чотирирічного періоду.

ВРЛ впливає на очі і може з’являтися у пацієнтів з рідкісною формою раку, що називається первинною лімфомою центральної нервової системи та виникає в мозку чи хребті. Лише у близько чверті тих, хто має цей рак, розвивається ВРЛ.

Низка випадків спонукала дослідників уважно стежити за різними характеристиками пацієнтів, такими як вік під час діагностики, расові/етнічні особливості, сімейна історія, де вони жили та наявність інших захворювань.

Саме тоді лікарі виявили, що шість пацієнтів мешкали в районах, близьких до Чорнобильської атомної електростанції, під час радіаційної катастрофи. Чотири з них повідомили про те, що проживали в інших регіонах Україні, один — у Польщі та один — у Молдові.

Чорнобильська АЕС

Чорнобильська АЕС

За даними дослідників, середній час від аварії до діагностики ВРЛ становив 26 років. Єдиною загальною демографічною особливістю було те, що сім з 10 осіб були євреями-ашкеназі.

Читайте також: «У Чорнобилі запрацювала перша сонячна електростанція»

«Про будь-які ознаки, що вказують на фактори ризику чи причини можна дізнатися, вивчаючи ці 10 випадків, котрі можуть бути корисними для розуміння біологічних механізмів, які призводять до цього типу раку, а також, можливо, до інших форм лімфоми, — сказала провідний дослідник Роксана Мослехі в прес-релізі для Університету в Олбані, Нью-Йорк. — Визначення ризику та причинних факторів сприятиме профілактиці захворювань».

Мослехі є епідеміологом-генетиком і дослідником раку та доцентом в університетській Школі громадського здоров’я.

«Незважаючи на те, що наші результати зовсім не підтверджують того, що вплив ядерного випромінювання є причиною виникнення ВРЛ, наші висновки вимагають подальших досліджень про роль випромінювання в поєднанні з генетичними факторами та взаємодією генів та навколишнього середовища», — сказала вона.

Пам’ятник чорнобильцям

Пам’ятник чорнобильцям

«Результати дослідження також доводять, що створення та підтримка реєстрів для таких рідкісних видів раку, як ВРЛ, може допомогти дослідникам дізнатися більше про ці хвороби», — сказала Мослехі.

Читайте також: «У Чорнобилі відкрився готель»

Інформація про дослідження була опублікована в інтернет-журналі Leukemia & Lymphoma

Be the first to comment on "Випадки захворювання на рак у Нью-Йорку можуть бути пов’язані з Чорнобильською катастрофою"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**