Вибори до Європарламенту: партія Марін Ле Пен виграє, партія Ангели Меркель втрачає популярність

Марін Ле ПенМарін Ле Пен

«Національне об’єднання» Ле Пен здобуло 24% голосів на виборах до Європейського Парламенту у Франції.

Читайте також «Альтернатива для Німеччини» подала в суд на Меркель»

Партія Марін ле Пен обігнала «На марші!» (En Marche!) — партію президента Еммануеля Макрона, за яку проголосували 22,5% респондентів.

Результати у Франції підтверджують передвиборні опитування, згідно з якими «Національне об’єднання» мало здобути 25% голосів, а «На марші!» — 23%.

Французи вибирали кандидатів з тридцяти чотирьох списків.

Експерти вважають, що нинішній успіх став для Марін Ле Пен, з одного боку, свого роду реваншем за поразку на президентських виборах 2017 року. З іншого — він показує зміцнення її авторитету і шансів у перспективі майбутніх національних виборів, в тому числі й президентських у 2022 році.

Ангела Меркель

Ангела Меркель

Ле Пен відзначила, що нинішні вибори стали для Еманнюеля Макрона своєрідним референдумом «за» або «проти». Його фіаско стало ударом по престижу президента. Крім того, політик виступила за розпуск Національних зборів (нижня палата парламенту) Франції.

Тим часом, згідно з екзитполом у Німеччині, ХДС/ХСС має найбільшу підтримку на виборах до Європейського Парламенту — 28%. На другому місці — зелені, за яких проголосували 22% виборців.

Читайте також «Біженці ігнорують німецькі виплати за повернення додому»

На попередніх виборах партія Ангели Меркель мала на 8% вищий результат. Ще більше падіння спіткало SPD, за яку проголосувало 15,5% німців, що на 12% менше, ніж у 2014 році.

За праву «Альтернативу для Німеччині» (AfD) віддали свої голоси 10,5% виборців, 5,5% голосів одержали ліві, такі як FDP.

Канцлеру Німеччини Ангелі Меркель слід піти у відставку, якщо блок ХДС/ХСС значно втратить голоси на виборах до Європарламенту. Такої точки зору дотримуються 42% жителів Німеччини, опитаних інститутом досліджень громадської думки YouGov. Ще 39% респондентів виступили проти, а 19% утрималися, повідомляє агентство dpa.

AfD

AfD

У Німеччині участь у виборах взяли 59% виборців.

Читайте також «У США припустили, що Німеччина може повернути собі Кенігсберг (Калінінград)»

Вибори в парламент Євросоюзу проходять на території 28 країн з 23 травня. Протягом чотирьох днів 427 млн виборців вибирали 751 депутата Європарламенту нового скликання, передає DW.

 

 

Be the first to comment on "Вибори до Європарламенту: партія Марін Ле Пен виграє, партія Ангели Меркель втрачає популярність"

Leave a comment

Your email address will not be published.

**